1. Fethiye Film Festivali Film Programı Belli Oldu

1 Aralık 2023

7-10 Aralık 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Fethiye Film Festivali’nin film gösterim programı belli oldu.

Belgesel, kurmaca, animasyon ve deneysel türlerin tamamına gösterim seçkisi içinde yer veren Fethiye Film Festivali’nin gösterim programında 30 kısa metrajlı film ile 4 uzun metrajlı film yer alıyor. Film gösterimlerinin yanında, festival bünyesinde üç ayrı mekanda düzenlenecek, toplamda dört ayrı etkinlik de festivalin içeriğini zenginleştiriyor.

1. Fethiye Film Festivali Film Programı Belli Oldu 1 – 1 Fethiye Film Festivali afisFethiye Fotoğraf Ve Sinema Sanatı Derneği’nin (FEFSAD) organizasyonuyla hayata geçen festival bünyesindeki tüm film gösterimleri ile düzenlenecek konferans ve söyleşiler ücretsiz olarak izleyici ile buluşacak.

1. Fethiye Film Festivali film gösterim programı 25 Kasım 2023 tarihinde festivalin sosyal medya hesaplarından yayınlandı. Film gösterim programı içinde 30 kısa film sinemaseverler ile buluşurken, Özel Gösterim kuşağında Türkiye ve dünya film festivallerinde ses getirmiş, ödüller kazanmış uzun metrajlı filmlere yer veriliyor.

Yönetmenliğini Selcen Ergun’un yaptığı, başrolünde Merve Dizdar’ın boy gösterdiği Kar ve Ayı, uzun metraj belgesel formatında Türkiye ve dünyada ses getiren, yönetmenliğini Fırat Özeler’in yaptığı Kavur belgeseli, Çiğdem Sezgin’in yönetmenliğindeki, başrollerinde Nurcan Eren, Tarık Papuççuoğlu ve Fırat Tanış’ın yer aldığı Suna ve Ceyhan Kandemir’in yönetmenliğini üstlendiği Ruhun Lekesi filmleri festivalin Özel Gösterim kuşağında sinemaseverlerle buluşacak uzun metrajlı filmler.

4 gün boyunca günde 4 seansla izleyicilere sinema keyfi yaşatmayı arzulayan 1. Fethiye Film Festivali’nin film gösterimleri, festivalin gösterim sponsoru olan Aksin Sinemaları’nda gerçekleşecek.

1. Fethiye Film Festivali Film Programı Belli Oldu 2 – 1 Fethiye Film Festivali program

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Altın Koza Ödülleri 30. Kez Sahiplerini Buldu 3 – Sinemamizin Yuzu odulu Turkan Soray Kadir Inanir

Altın Koza Ödülleri 30. Kez Sahiplerini Buldu

30. Altın Koza ödül töreni, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel verilen
18. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Sonuçları 4 – Bestia Hugo Covarrubias

18. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Sonuçları

18. Akbank Kısa Film Festivali yarışma sonuçları 31 Mart Perşembe