13. Suç ve Ceza Film Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu 1 – Terrestrial Verses 2023

13. Suç ve Ceza Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

24 Kasım 2023

13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin ödül töreni Atlas 1948 Sineması’nda 23 Kasım 2023 Perşembe günü yapıldı. Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması en iyi film ödülünü Alireza Khatami ve Ali Asgari’nin yönettiği Terrestrial Verses / Fani Dizeler filmi aldı. Ödül töreninin sunuculuğunu Pınar Altuğ Atacan ve Hakan Bilgin yaptı.

Festival Başkanı Adem Sözüer; “Dünyadan sinemaya gönül vermiş yönetmen, oyuncu, yapımcı ve hukukçuları ağırladık. Şiarımız olan ‘Herkes İçin Adalet’ demeye devam ediyoruz” dedi.

13. Suç ve Ceza Film Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu 2 – Bengi Semerci

Herkes İçin Adalet temasıyla düzenlenen 13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali Direktörü Bengi Semerci, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Sunucularımız Pınar Altuğ Atacan ve Hakan Bilgin’e, İstanbul Üniversitesi’ne, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne, Kültür Bakanlı’ğına ve gönüllü ekibimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması en iyi film ödülü: Fani Dizeler

Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması en iyi film ödülünü Terrestrial Verses / Fani Dizeler filmi aldı. Ödül, filmin yönetmeni Alireza Khatami ve Ali Asgari’ye iletilmek üzere film ekibine teslim edildi. Ortak yönetmen Ali Asgari, video mesaj ile Filistin halkını selamladığını belirterek ödül için teşekkür etti.

13. Suç ve Ceza Film Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu 3 – 13 Suc ve Ceza Film Festivali en iyi film Terrestrial Verses

Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması jüri özel ödülü The Burdened / Hayat Yükü filmine verildi. Ödül filmin yönetmeni Amr Gamal’a iletilmek üzere festival komitesine verildi.

Altın Terazi Kısa Metraj Kurmaca Film Yarışması en iyi film ödülü Sarı filmine verildi. Ödül yönetmen Erhan Esas’a iletilmek üzere festival komitesine verildi.

Altın Terazi Kısa Metraj Kurmaca Film Yarışması jüri özel ödülü ise Ben, Sen, O, Biz, Siz, Onlar filmine verildi. Ödül filmin yönetmeni Sevin Yaman’a takdim edildi.

Altın Terazi Kısa Metraj Belgesel Film Yarışması kategorisinde en iyi belgesel film ödülü Beyaz Dağın Çocukları filmine verildi. Ödül filmin yönetmeni Yalçın Çiftçi’ye verildi.

Altın Terazi Kısa Metraj Belgesel Film Yarışması kategorisinde jüri özel ödülü Suriyeli Kozmonot filmine verildi. Ödül Enis Özkul’a verildi.

Öğrenci Jürisi Ödülü ise Karganın Uykusu filmine verildi. Ödül filmin yönetmeni Tunahan Kurt’a öğrenci jürisi tarafından takdim edildi.

Habertürk Seyirci Ödülü, filmi seyreden izleyicilerin oylarıyla belirlendi. Bu yıl izleyici The Green Border / Yeşil Hudut filmini ödüle layık gördü. Ödül, filmin yönetmeni Agnieszka Holland’a verildi. Bir sonraki yıl festival filmlerini seyredecek kişiler izleyicilerin huzurunda çekilişle belirlendi.

13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması SİYAD (Sinema Yazarları Derneği) jürisi Aslı Ildır, Rıza Oylum ve Sezen Sayınalp’den oluştu. Jüri, ödüle The Siren / Deniz Kızı filmini layık buldu.

13. Suç ve Ceza Film Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu 4 – 13 Suc ve Ceza Film Festivali odul toreni

Sinema profesyonelleri VisionIST Endüstri Günleri’nde buluştu

13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nde bu yıl beşincisi düzenlenen VisionIST Endüstri Günleri’nde ise sinema profesyonelleri Beyoğlu Metrohan’da sinemaseverlerle bir araya getirildi.

Atölye, panel ve ustalık sınıfından oluşan VisionIST’te endüstride farklı kuşaklardan gelen ulusal ve uluslararası meslek profesyonellerinin birbirini tanıması, iletişimde bulunması ve bu şekilde üretimlerine yansıtacak katkıyı sağlaması hedeflendi. VisionIST Endüstri Günleri, Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali YouTube platformundan canlı gerçekleştirildi.

Suç ve Ceza Film Festivali Akademik Programı

13. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali akademik programı, 17-23 Kasım tarihleri arasında İfade Özgürlüğü temasıyla gerçekleştirildi.

Festivalin ödül töreni ardından, Atlas 1948 ve Kadıköy sinemalarında, Noora Niasari’nin yönettiği Shayda filmi gösterildi.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

34. Ankara Film Festivali 2 Kasım’da Başlıyor! 5 – Kor Noktada 2023

34. Ankara Film Festivali 2 Kasım’da Başlıyor!

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından düzenlenen 34. Ankara Film
19. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Sonuçları 6 – 19 Akbank Kisa Film Festivali odul kazananlar

19. Akbank Kısa Film Festivali Yarışma Sonuçları

2-12 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen 19. Akbank Kısa Film Festivali'nin