19. Altın Boğa Kısa Film Yarışması'na Başvurular Açıldı 1 – 19 Altin Boga Kisa Film Yarismasi

19. Altın Boğa Kısa Film Yarışması’na Başvurular Açıldı

1 Mart 2022

İstanbul Erkek Lisesi Sinema Kulübü tarafından düzenlenen 19. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması’nın başvuruları açıldı. Lise düzeyinde herkesin katılabildiği yarışmanın sonuçları 3 Haziran 2022 tarihinde açıklanacak ve ardından jüri üyelerinin belirlediği kazananlar, 7.000 TL’lik ödül havuzundan ödüllerini almaya hak kazanacaklar.

Düzenlendiği yıllar boyunca Türkiye’nin farklı illerinden ve dünyanın farklı kültürlerinden beş bini aşkın kısa film başvurusu alan yarışmanın jüri koltuğunda bugüne kadar Ahmet Mümtaz Taylan, Erkan Can, Hasibe Eren, Mert Fırat, Nuri Bilge Ceylan ve Zeki Demirkubuz gibi alanında yetkin pek çok yönetmen, oyuncu ve sinema eleştirmeni oturdu. Türkiye’nin ilk liselerarası kısa film yarışması niteliğindeki Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması, organize edilecek ödül töreni ile genç yönetmenleri değerli jüri üyeleri ile bir araya getirerek emeklerinin karşılığı olan birbirinden cazip ödülleri almalarına imkan sağlayacak.

Yıllardır dünyanın farklı kültürlerini sinema çatısı altında toplamayı amaçlayan yarışma, her sene daha çok lise öğrencisini sinema alanında teşvik etmeyi ve bu alandaki başarılarını ödüllendirmeyi hedefliyor.

Son başvuru tarihi 1 Mayıs 2022 olarak belirlenen 19. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması hakkında detaylı bilgiye, katılım koşullarına ve başvuru formuna ielsinema.org adresinden ulaşabilirsiniz.

19. Altın Boğa Kısa Film Yarışması'na Başvurular Açıldı 2 – 19 Altin Boga Kisa Film Yarismasi afis

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Can Evrenol ve Sandık 3 – sandik

Can Evrenol ve Sandık

Öteki Sinema’da güzel şeyler oluyor. Kısa süre önce Masis’le birlikte
Oscar'ın Yabancıları Ocakta İstanbul Modern Sinema'da 4 – The Square

Oscar’ın Yabancıları Ocakta İstanbul Modern Sinema’da

İstanbul Modern Sinema, 90. Akademi Ödülleri’nde “Yabancı Dilde En İyi