Yakup Tekintangaç'ın Yeni Kısa Filmi "Morî" Oberhausen'e seçildi! 1 – photo3

Yakup Tekintangaç’ın Yeni Kısa Filmi “Morî” Oberhausen’e seçildi!

30 Mart 2024

Yakup Tekintangaç’ın son kısa filmi “Morî”, 70. Oberhausen Uluslararası Kısa Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapacak. Bu yıl 6300 film başvurusu alan festivalde Türkiye’den finale kalmayı başaran tek film olan “Morî”, ana yarışmada “En İyi Kısa Film Ödülü” için yarışacak.

Yakup Tekintangaç'ın Yeni Kısa Filmi "Morî" Oberhausen'e seçildi! 2 – yTekintangac1-6 Mayıs 2024 tarihleri arasında Almanya’nın Oberhausen şehrinde 70.’si düzenlenecek olan festival, Martin Scorsese, George Lucas, Werner Herzog gibi büyük isimlerin ilk kısa filmlerini gösterdiği dünyanın en prestijli kısa film festivallerinden biri olarak kabul edilmektedir.

“Azad” adlı kısa filmi ile adından söz ettiren Yakup Tekintangaç, sekiz yıl aradan sonra çektiği yeni filmi “Morî”, okula yeni gelen öğretmeni babası zanneden bir kız çocuğunun, onu ikna etme çabasını anlatıyor.

Filmin başrolünde, Tekintangaç’ın filmin çekimlerinin gerçekleştirildiği köyde keşfettiği Hayrünisa Akbaş yer alırken, filmde ayrıca Ozan Çelik ve S. Emrah Özdemir gibi profesyonel oyuncular da rol aldılar.

Yakup Tekintangaç'ın Yeni Kısa Filmi "Morî" Oberhausen'e seçildi! 3 – post2

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı tarafından desteklenen Morî’nin ortak yapımcılığını Vefa Geylani üstlenirken, görüntü yönetmenliğini Emre Pekçakır, müziğini Mustafa Biber, kurgusunu da Doruk Kaya ile Amir Etminan yaptılar.

“Mori’nin haziran ayında da Asya kıtasının en büyük festivallerinden birinde prömiyer yapması planlanıyor.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Her Salı Kült Film Gecesi’nde Bu Hafta: Günbatımından Şafağa 4 – from dusk till dawn 5204ddb81e019

Her Salı Kült Film Gecesi’nde Bu Hafta: Günbatımından Şafağa

The Public Hotel'de 24 Mart Salı akşamı nefesinizi kesecek fantastik
Müslüm Artık İzleyicilere Emanet 5 – Müslüm 4

Müslüm Artık İzleyicilere Emanet

Can Ulkay ve Ketche’nin yönetmenliğinde çekilen Müslüm, 26 Ekim tarihinde