2. Amasra Şehir Festivali 30 Ağustos'ta Başlıyor 1 – 2 Amasra Sehir Festivali header

2. Amasra Şehir Festivali 30 Ağustos’ta Başlıyor

21 Temmuz 2023

Amasra Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Amasra Uluslararası Şehir Festivali, 30 Ağustos 2023 tarihinde başlıyor. Bartın’ın Amasra ilçesinde düzenlenecek festival kapsamında konserler, tiyatro oyunu, film gösterimleri, atölyeler, seramik, resim ve panel etkinlikleri gerçekleştirilecek.

Amasra Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Recai Çakır, turizmin Türkiye’de ilk başladığı kentlerden olan Amasra’da Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından gelecek olan sanatçıları, sanatseverlerle bu yıl da buluşturmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını söyledi.

Çakır ayrıca; “Amasra’da toplumsal yaşamın gerektirdiği etkileşimlere ortam sağlamak, her biri kendi başına bir özellik taşıyan kültürel faaliyetleri bir bütünlük içerisinde bir araya getirmek, bu faaliyetlerin yapılmasında odak noktası olmak ve özel kültür faaliyetlerine örnek teşkil etmek amacında olduklarını; eğitim, dinlence ve eğlence gibi etkinlikler için yapılmakta olan ve aynı zamanda geçmiş ile ilgili kültür değerlerinin gelecek nesillere tanıtılması ve öğretilmesinde aracı rolü üstlenmesi amaçlanan 2. Amasra Uluslararası Şehir Festivali’ne tüm Amasralıları ve Amasra’daki misafirleri beklediklerini de” belirtti.

Amasra Şehir Festivali Afişi Yayınlandı!

Festival koordinatörlüğünü Gülten Taranç’ın üstlendiği festivalin afişi, MG iletişim stratejileri kreatif direktörü Nazlı Angın Akıner tarafından tasarlandı. 2. Amasra Uluslararası Şehir Festivali, 30 Ağustos-2 Eylül 2023 tarihleri arasında sanatçıları ve sanatseverleri ağırlamaya hazırlanıyor.

2. Amasra Şehir Festivali 30 Ağustos'ta Başlıyor 2 – 2 Amasra Sehir Festivali afis

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

24. İzmir Kısa Film Festivali'nde Ödül Kazanan Filmler Belli Oldu 3 – 24 Izmir Kisa Film Festivali odul toreni

24. İzmir Kısa Film Festivali’nde Ödül Kazanan Filmler Belli Oldu

İzmir Kısa Film Festivali 18 Kasım Cumartesi akşamı gerçekleştirilen ödül
3. İzmir Film ve Müzik Festivali Başvuruları Devam Ediyor 4 – 2 Izmir Film ve Muzik Festivali oduller

3. İzmir Film ve Müzik Festivali Başvuruları Devam Ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iki yıldır düzenlemekte olduğu İzmir Uluslararası Film