2. Gemlik Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu 1 – 2 Gemlik Film Festivali odul toreni

2. Gemlik Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

24 Temmuz 2023

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Ediz Hun’a Eşref Kolçak Onur Ödülü takdim edilirken, Meral Çetinkaya, Cihat Tamer, Ahmet Mekin ve Celile Toyon’a Sinemaya Emek Ödülleri verildi. Törende, 2. Gemlik Film Festivali kapsamında düzenlenen Kısa Film Yarışması’nın kazananları da açıklandı.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan öncülüğünde Eşref Kolçak anısına ikincisi düzenlenen Gemlik Film Festivali’nin son gününde, ödüller sahiplerini buldu. Zeytindalı Meydanı’nda düzenlenen törenin sunuculuğunu Yetkin Dikinciler üstlendi.

Ediz Hun Eşref Kolçak Onur Ödülü’nü Mehmet Uğur Sertaslan ve Hale Soygazi’nin elinden aldı. Hun, “Eşref Kolçak, hem iyi bir dost hem büyük bir aktördü. Aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Bu benim aldığım en anlamlı ödül” dedi. Soygazi ise “Sinemaya ilk girdiğimde Ediz’le karşılaştım, o yüzden bu ödülü ona vermek çok gurur verici” dedi.

2. Gemlik Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu 2 – Hale Soygazi Ediz Hun 2 Gemlik Film Festivali

Mehmet Uğur Sertaslan festivalle ilgili konuşmasında “Sanatçıların kıymetini yaşarken bilmek gerekir. Sanat bizleri bir araya getiriyor. Duygularımızı en güzel şekilde, çeşitli yollarla anlatmamızı sağlıyor. Bunların başında da sinema geliyor. Ben Ediz Hun başta olmak üzere, bugün burada olan değerli sinemacılarımızın filmlerini izleyerek büyüdüm. Onların bizlere verdikleri dostluk, sevgi, dayanışma gibi mesajları hayatımın her anında ön planda tutmaya gayret ediyorum. Gemlik’te bu kadar değerli insanları ağırladığımız ve onlarla bir arada olduğum için çok mutluyum” dedi.

Meral Çetinkaya ödülünü Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ve Erkan Can’ın elinden alırken, Cihat Tamer’e ödülünü ise Mehmet Uğur Sertaslan ve jüri üyesi Yiğit Güralp takdim etti. Sağlık sorunlarından dolayı törene katılamayan Ahmet Mekin, gönderdiği video ile Gemliklilere ve festival ekibine teşekkürlerini iletti. Mekin’in ödülünü Erkan Can teslim aldı. Törene katılamayan bir diğer isim Celile Toyon’un ödülünü ise oyuncu Bahtiyar Engin aldı.

2. Gemlik Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu 3 – Meral Cetinkaya 2 Gemlik Film Festivali

Meral Çetinkaya duygularını “Sinema tutkudur. Gerçekten öyle… Başkanı ve festival ekibini kutluyorum. Cumhuriyetin 100. yılında inşallah festival çok güzel günler yaşayacak” diyerek açıkladı.

Cihat Tamer “Gerçekten çok güzel bir festival. Her sene bu festivale gelmek isterim. 1960’ta Bakırköy Halkevi’nde başlayan serüven bugünlere geldi. Sağlığım elverdiği sürece devam edecek çünkü daha çok söyleyeceğim sözler var. Nazım’ın söylediği gibi giderayak bitirilecek işlerim var. Bu ödülü de tüm sanat emekçileri için alıyorum” dedi.

2. Gemlik Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu 4 – Cihat Tamer 2 Gemlik Film Festivali

Gecede, 2. Gemlik Film Festivali kapsamında düzenlenen Kısa Film Yarışması’nın birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülleri, Mansiyon ödülü, Jüri Özel Ödülü ve Ön Jüri Özel Ödülü de sahiplerini buldu. Kazananlara ödüller, jüri üyeleri tarafından takdim edildi.

Yarışmanın birincisi Emre Sefer’in yönettiği Babamın Öldüğü Gün filmi oldu. Kasım Ördek ödülü, jüri başkanı Hale Soygazi’nin elinden aldı.

Yarışmanın ikincisi Özgürcan Uzunyaşa yönetmenliğindeki Cehennem Boş Tüm Şeytanlar Burada filmi oldu. Genç yönetmen ödülünü jüri üyesi Ezel Akay’ın elinden aldı.

2. Gemlik Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu 5 – Ozgurcan Uzunyasa

Yarışmanın üçüncüsü Orkun Göntem yönetmenliğindeki Babamın Deniz Yatağı filmi oldu. Elif Göntem ödülü jüri üyesi Güven Kıraç’tan aldı.

2. Gemlik Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu 6 – Elif Gontem

Mansiyon Ödülü’nün sahibi Adres filmiyle Aram Dildar oldu. Dildar ödülünü jüri üyesi Eyüp Boz’un elinden aldı.

2. Gemlik Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu 7 – Aram Dildar

Bu sene ilk kez verilen Jüri Özel Ödülü’nün sahibi, Birlikte, Yalnız filmiyle Kasım Ördek oldu. Genç yönetmen ödülünü jüri üyesi Yiğit Güralp’in elinden aldı. Ön Jüri Özel Ödülü ise Selin Aktaş’ın yönettiği İntihar Bekçisi filminin oldu. Ödülü sanat yönetmeni Sıla Kelemen ön jüri üyesi Ceren Şahan’ın elinden aldı.

Ödül töreni ardından Melek Büyükçınar konseri gerçekleşti.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

11. Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal Yarışma Filmleri Belli Oldu 10 – Uc Arkadas

11. Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal Yarışma Filmleri Belli Oldu

Bu yıl 8-16 Aralık tarihleri arasında sinemaseverlerle buluşacak olan 11.
24. İzmir Kısa Film Festivali'nde Finalist Filmler Belli Oldu 11 – En Uzun Gece 2023 Can Merdan Dogan

24. İzmir Kısa Film Festivali’nde Finalist Filmler Belli Oldu

24 yıldır aralıksız olarak devam eden ve İzmir’in en uzun