30. Altın Koza'nın Finalist Filmleri Açıklandı! 1 – Ceylin Foto2

30. Altın Koza’nın Finalist Filmleri Açıklandı!

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 18-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin merakla beklenen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın finalistleri belli oldu. Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda 11 eser, Altın Koza ödülleri için jüri karşısına çıkmaya hak kazandı.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda 11 Film Yarışacak!

18 kategoride Altın Koza ödüllerinin sahiplerini bulacağı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na bu yıl 45 yapım başvurdu. Sinema yazarı, senarist Burak Göral, sinema yazarı Burçin S. Yalçın, sinema yazarı, akademisyen Janet Barış, yönetmen, senarist Hakan Haksun ve akademisyen Dr. Tuğçe Keleş’ten oluşan seçici kurulun değerlendirmesi sonucu belirlenen 11 film Adana’da sinemaseverlerle buluşacak.

Alpgiray M. Uğurlu‘nun yönettiği Açık Kapılar Ardında, Umut Evirgen’in yönettiği Annesinin Kuzusu, Eylem Kaftan’ın yönettiği Bir Gün 365 Saat, Fikret Reyhan’ın yönettiği Cam Perde, Tufan Şimşekcan’ın yönettiği Ceylin, Tunahan Kurt’un yönettiği Karganın Uykusu, Büşra Bilginer’in yönettiği Kıyıda, Esra Saydam ve Malik Isasis’in birlikte yönettiği Öte, Umut Subaşı’nın yönettiği Sanki Her Şey Biraz Felaket, Aslıhan Ünaldı‘nın yönettiği Suyun Üstü ve Filiz Kuka’nın yönettiği Yüzleşme, bu yıl Adana’da yarışma heyecanı yaşayacak.

Altı yapımın yönetmenlerin ilk filmi olmalarıyla dikkatleri üzerine çektiği yarışmada, aynı zamanda altı filmin dünya prömiyeri, iki filmin ise Türkiye prömiyeri gerçekleşecek.

Alpgiray M. Uğurlu‘nun Açık Kapılar Ardında, Umut Evirgen’in Annesinin Kuzusu, Tufan Şimşekcan’ın Ceylin, Tunahan Kurt’un Karganın Uykusu, Büşra Bilginer’in Kıyıda ve Aslıhan Ünaldı‘nın Suyun Üstü filmleri, dünya prömiyerlerini festival kapsamında Adana’da yapmaya hazırlanırken; Eylem Kaftan’ın Bir Gün 365 Saat ve Esra Saydam ile Malik Isasis’in birlikte yönettiği Öte filmleri ise Altın Koza’da Türkiye prömiyerlerini gerçekleştirecek.

En iyi film ödülünün 500 bin TL olduğu Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda tüm kategorilerde toplam 1 milyon 60 bin TL tutarında ödül verilecek.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir