Baskın Acı ve Çılgınlığın Dünyasına Davet Ediyor 1 – Can Evrenols Baskın

Baskın Acı ve Çılgınlığın Dünyasına Davet Ediyor

1 Eylül 2015

Baskın’a ait Türkçe ve İngilizce posterler görücüye çıktı. İngilizce olanında “Enter a World of Suffering and Madness” (Acı ve Çılgınlığın Dünyasına Gir) sloganı dikkat çekerken, Türkçe posterde bu sloganın “Cehennemin Dibine Kadar” olarak değiştirildiği göze çarpıyor.

Can Evrenol’un uzun süredir beklenen ilk uzun metrajlı filmi Baskın, galasını Toronto Uluslararası Film Festivali’nin ünlü Midnight Madness seçkisinde Eylül ayında gerçekleştirecek. Kasım ayında ülkemizde vizyona girmesi beklenen Baskın‘ın Türkiye galası ise FilmEkimi kapsamında olacak.

Hikaye 5 polis arkadaşın bir gece gizemli bir kabus ağının içine düşmesini anlatıyor. Gece devriyesi esnasında gelen yardım çağrısı üzerine destek için gittikleri yerde, kendilerini dış dünyayla iletişimleri kesilmiş bir şekilde eski bir Osmanlı karakolu harabesinin karşısında buluyorlar.

Yapımcı firma MO Film ve line-production’da Film Colony’nin desteğiyle, 4 hafta süren ön hazırlıktan sonra başlayan çekimler, 28 gecede tamamlandı. Hiç gün ışığı kullanılmayan filmde, görüntü yönetmenliğini Alp Korfalı, sanat yönetmenliğini Sıla Karakaya yaparken, projenin yazım ve çekim aşamasındaki en önemli isimlerinden biri de Zombistan ve Şafak Ayazı gibi çizgi romanlarından tanıdığımız Cem Özüduru oldu. Çekimler geçtiğimiz Aralık ayında, İstanbul’da 4 farklı mekanda yapıldı.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Pavyon Dünyasının Kapıları Bir Kez Daha Aralanıyor 4 – BluTV Pavyon 1

Pavyon Dünyasının Kapıları Bir Kez Daha Aralanıyor

Pavyon dünyasının kapıları bir kez daha aralanıyor! BluTV’nin dikkat çeken
Rusya'nın Oscar Adayı Beanpole 6 Aralık'ta Sinemalarda 5 – Beanpole Uzun Kız 01

Rusya’nın Oscar Adayı Beanpole 6 Aralık’ta Sinemalarda

Cannes Belirli Bir Bakış bölümü En İyi Yönetmen ile FIPRESCI