Büyüt Hayallerini Kısa Film Yarışması Başlıyor 1 – Kısa Film

Büyüt Hayallerini Kısa Film Yarışması Başlıyor

6 Mart 2022

İBB İstanbul Vakfı tarafından TÜRSAK danışmanlığında “Büyüt Hayallerini” Kısa Film Yarışması düzenleniyor. 3 Mart 2022 tarihi itibariyle başvuruların alınmaya başladığı projenin teması, “Başarılı Kadın Hikayeleri” olarak belirlendi. Yarışmaya başvurular 27 Mayıs tarihine kadar yapılabilecek.

İstanbul Vakfı ve Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle düzenlenen Büyüt Hayallerini kısa film yarışması, sosyal sorumluluk duyarlılığı olan genç sinemacıları sektöre kazandırmayı amaçlıyor.

Büyüt Hayallerini Kısa Film Yarışması Başlıyor 2 – Buyut Hayallerini Kisa Film Yarismasi

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti genelindeki Yükseköğretim Kurumu tarafından onaylanan bütün üniversitelerin ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımına açık olan projede kadının gücüne vurgu yapmak amacıyla ana tema “Başarılı Kadın Hikayeleri” olarak belirlendi.

Sinema endüstrisine sağlam adımlarla girmek isteyen, aynı zamanda alanında kariyer hedefi olan hevesli ve yetenekli üniversite öğrencilerinin kısa film yapımını destekleyen yarışma, katılımcılara sektörün önde gelen isimleriyle bir araya gelme imkanı da sağlayacak. Diğer yandan destek almaya hak kazanan 10 senaryo sahibine film yapımı, yönetmenlik gibi konularda eğitim olanağı sağlayacak.

Büyüt Hayallerini Yarışmasına Son Başvuru Tarihi: 27 Mayıs 2022

27 Mayıs 2022 saat 18:00’e kadar katılım sağlanacak yarışmanın temasına uygun olarak seçilen, katılım koşulları dahilinde sayfa sayısı 20’yi geçmeyen 10 senaryo, 10.000 ₺ film yapım desteği alacak.

3 Haziran 2022 tarihinde, destek alacak senaryoların açıklanmasının ardından çekim aşamasına başlanacak. Filmlerin son teslim tarihi ise 9 Eylül 2022 olarak belirlendi. Yarışmada ilk 10 senaryo içinde yer alan ve yapım aşamalarını tamamlamış projelerin tekrar değerlendirilmesinin ardından ilk 3’e giren filmlerin ödül töreni 11 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

Başvuruların buyuthayallerinikisafilm.com adresinden kabul edileceği yarışmada, verilecek diğer ödül ve destekler, kazanan senaryo projelerinin açıklanacağı tarihten önce etkinliğin resmi internet sayfasından ve yarışmanın sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

41. Moskova Film Festivali’nde Türkiye Rüzgârı 3 – Buğday

41. Moskova Film Festivali’nde Türkiye Rüzgârı

18-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek 41. Moskova Film Festivali kapsamında

Hadi Çaman Hayatını Kaybetti…