Dune: Çöl Gezegeni Bölüm 2 İlk Fragman 1 – Dune Col Gezegeni 2 1

Dune: Çöl Gezegeni Bölüm 2 İlk Fragman

5 Mayıs 2023

Gösterime girdiği andan itibaren başta eleştirmenlerin ve sektörün önemli isimlerinin övgülerini alan Dune, devam filmiyle seyirci ile buluşmaya hazırlanıyor. Gişe rekorları kıran ilk filmin ardından aksiyon dolu destansı bir savaş ile dönen Dune: Part Two / Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki’nin ilk fragmanı yayınlandı.

Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki, ülkemizde 3 Kasım’da sinemalarda olacak.

Efsane devam ediyor

Frank Herbert’ın ünlü romanı Dune’dan uyarlanan altı Oscar ödüllü Dune’un merakla beklenen devam filmi Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki’nin Budapeşte, Abu Dabi, Ürdün ve İtalya’da çekilen ve yıldız oyuncularla dolu ilk fragmanı yayınlandı. Ailesini yok eden komploculara karşı başlattığı intikam savaşında Chani ve Fremen ile birleşen Paul Atreides’in efsanevi yolculuğunu anlatan ikinci bölümde Paul, hayatının aşkıyla bilinen evrenin kaderi arasında bir seçim yapma durumunda kalırken, yalnızca kendisinin öngörebileceği korkunç bir geleceği engellemeye çalışıyor.

Dune: Çöl Gezegeni Bölüm 2 İlk Fragman 2 – Dune Col Gezegeni 2 1

İlk filmde yer alan Timothee Chalamet (Paul Atreides), Zendaya (Chani), Rebecca Ferguson (Lady Jessica Atreides), Javier Bardem (Stilgar), Josh Brolin (Gurney Halleck), Stephen McKinley Henderson (Thufir Hawat), Charlotte Rampling (Anne Mohiam), Dave Bautista (Glossu Rabban Harkonnen) ve Stellan Skarsgard (Baron Vladimir Harkonnen) gibi yıldızlarla devam eden destana katılan yeni oyuncular arasında; İmparator rolünde Christopher Walken, Prenses Irulan Corrino rolünde Florence Pugh, Leydi Margot rolünde Lea Seydoux, Shishakli rolünde Souheila Yacoub ve Feyd-Rautha Harkonnen rolünde Austin Butler yer alıyor.

Herbert’ın romanından uyarlama filmin senaryosunu Denis Villeneuve ve Jon Spaihts birlikte kaleme aldı. Ödüllü film yönetmeni Denis Villeneuve’ün aynı zamanda yapımcılığını da üstlendiği ikinci bölümde Mary Parent, Cale Boyter, Patrick McCormick ve Tanya Lapointe, Villeneuve’e yapımcı olarak eşlik ediyor. Filmin başyapımcıları ise Josh Grode, Herbert W. Gains, Jon Spaihts, Thomas Tull, Brian Herbert, Byron Merritt ve Kim Herbert.

Kevin J. Anderson’ın da kreatif danışman olarak görev yaptığı filmde Villeneuve, yine ilk filmdeki yaratıcı ekibiyle iş birliği yapıyor: Oscar ödüllü görüntü yönetmeni Greig Fraser, Oscar ödüllü yapım tasarımcısı Patrice Vermette, Oscar ödüllü kurgucu Joe Walker, Oscar ödüllü görsel efekt sorumlusu Paul Lambert ve Oscar adayı kostüm tasarımcısı Jacqueline West. Filmin müziklerini ise Oscar ödüllü besteci Hans Zimmer yapıyor.

Aksiyon dolu ve destansı bir savaş

Sony Pictures’ın Cinemacon lansmanında film hakkında konuşan başarılı yönetmen Villeneuve, “İkinci Bölüm çok daha yoğun, aksiyon dolu ve destansı bir savaşa ev sahipliği yapıyor” dedi. Villeneuve, ilk filmin yüzde 40’ının Imax ile çekildiğini, ikinci filmin ise yüzde 100’ünün Imax ile çekildiği bilgisini de basınla paylaştı.

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki, 3 Kasım’da vizyonda olacak.

Dune: Çöl Gezegeni Bölüm 2 İlk Fragman 3 – Dune Col Gezegeni 2 poster 1

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Jurassic World: Hakimiyet Yeni Fragman 4 – Jurassic World Dominion Hakimiyet 13

Jurassic World: Hakimiyet Yeni Fragman

Jurassic World Dominion / Jurassic World: Hakimiyet filminden Türkçe altyazılı
Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık Filminden İlk Fragman Yayınlandı 5 – Kingdom of the Planet of the Apes 2024 8

Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık Filminden İlk Fragman Yayınlandı

Maymunlar Cehennemi serisi, yeni filmi Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık ile