Siccin 7’nin Fragmanı Yayınlandı

22 Mayıs 2024

Rekortmen Türk korku serisi, yedinci filmiyle beyazperdede seyirciyle buluşmak için gün sayarken, filmin yapay zekâ ile 11 dilde dublaj seçeneğiyle fragmanı yayınlandı. Korku filmleri ustası Alper Mestçi’nin yönetmenliğini üstlendiği film, 14 Haziran’da vizyonda olacak.

Gösterime girdiği son dört yılda ülkemizde “yılın en çok izlenen korku filmi” olmayı başaran Siccin serisi, 10. yılında devam filmi ile geri dönüyor. Siccin serisinin geçen ay çekimleri tamamlanan son filmi Siccin 7’nin fragmanı yayınlandı. Yurt dışında yakaladığı büyük başarı ve hayranlarından gelen yoğun istek üzerine devam edilme kararı alınan serinin yedinci filminin yönetmen koltuğunda yine korku filmlerinin usta yönetmeni Alper Mestçi oturuyor.

Sijjin Endonezya’da rekor kırdı

2014 yapımı olan Siccin filminin yeniden çevrim (remake) hakları Endonezya’nın en büyük film şirketlerinden biri olan Rapi Films tarafından satın alındı ve geçtiğimiz kasım ayında Sijjin ismiyle gösterime girdi. Sadece Endonezya’da 1.930.901 kişi tarafından izlenen Sijjin, gösterime girdiği Malezya, Singapur, Brunei ve Kamboçya ülkeleriyle birlikte toplamda 2,5 milyonu aşkın seyirciye ulaşarak rekor kırdı. Bu başarı sonrası serinin diğer filmleri için yapılan yeniden çevrim anlaşmasıyla önümüzdeki yıllarda daha da büyük kitlelere ulaşması bekleniyor.

Siccin 7’nin Fragmanı Yayınlandı 1 – Sijjin 2023 poster

Siccin 7 Filminin Özeti

Çocuk dilenci mafyası ile yaptığı “kanlı bir pazarlık” sonrasında doktorluğu bırakıp kaçmak zorunda kalan Kemal, ailesi ile birlikte amcasının konağına taşınır. Küçük kızı Rüya’yı hastalığından kurtarmak için bulaştığı karanlık sır, alzheimer hastası olan annesi Lale’nin zihninin karanlığıyla birleşince taşındıkları konak paranormal bir kabuslar labirentine dönüşür… Aileye yardımcı olmak bahanesiyle eve giren Meral’in ise asıl niyeti 2018’in Kara Ay’ında yapılan bir ayinin şartlarını yerine getirmektir!

Kara Ay Nedir?

Bir takvim ayında dolunayın hiç olmamasıdır. Bu sadece Şubat ayında, yaklaşık her 19 yılda bir gerçekleşir. Şubat ayında hiç dolunay olmaması en son 2018’de gerçekleşti.

Siccin 7, 2018’in bu Kara Ay’ında yapılan Zulmat Ayini’ni konu almaktadır!

Muhteşem Film’in yapımcılığını üstlendiği, ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in yaptığı Siccin 7, 14 Haziran’da vizyonda olacak.

Siccin 7 Künye

Yapım: Muhteşem Film
Dağıtım: TME Films
Yönetmen: Alper Mestçi
Senaryo: Alper Mestçi
Oyuncular: Serkan Atar, Tuğba Begde, Funda Eskioğlu, Gönül Ürer, Ceyda Ceren Edis, Duru Irmak Apaydın, Yusuf Kaan Arpacık, Mana Alkoy ve Adnan Koç
Kurgu: Mustafa Öztaş
Müzik: Reşit Gözdamla
Görüntü Yönetmeni: M. Eren Nayir
Yapımcı: Muhteşem Tözüm

Siccin 7’nin Fragmanı Yayınlandı 2 – Siccin 7 poster

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

The Raid 2: Berandal 3 – The Raid 2

The Raid 2: Berandal

Geçtiğimiz senenin en heyecan verici filmlerinden The Raid’in devam filmi
Top Gun: Maverick Yeni Fragman 4 – Top Gun Maverick 3

Top Gun: Maverick Yeni Fragman

Bir dönemin efsanesi Top Gun'ın devam filmine ait yeni fragman