Eflâtun Filminden İlk Teaser 1 – Eflatun 3

Eflâtun Filminden İlk Teaser

2 Şubat 2022

Pandemi öncesi çekimleri tamamlanan, başrollerinde İrem Helvacıoğlu ve Kerem Bürsin’in yer aldığı Eflâtun filminden ilk teaser yayınlandı! Merakla beklenen Eflâtun ulusal ve uluslararası festivaller ile beyazperdedeki yerini almaya hazırlanıyor!

13 Yıllık Macera!

Öyküsü 2009 yılında Cüneyt Karakuş tarafından kaleme alınan Eflâtun’un senaryosu 2020 yılında tamamlandı. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nden yapım desteği alan, Boğaziçi Film Festivali Bosphorus Film Lab’ten CGV Mars Dağıtım Ödülü sahibi filmin çekimleri pandemi öncesi tamamlandı.

Ön hazırlık aşamasında sıkı bir oyuncu çalışması gerçekleştiren Cüneyt Karakuş, atmosfer-karakter ilişkisine önem verdiği için plato yerine doğal mekanlarda çekim yapmayı tercih etti.

Eflâtun Filminden İlk Teaser 2 – Eflatun 3

İki yıl süren post prodüksiyon sürecinde titiz bir çalışma yürüten Cüneyt Karakuş, VFX, 2D çizimler, 3D çizimler, özel ses efektleri, reel görüntüler ve animasyonları bir arada kullanarak görme engelli bireylerin dünyayı algılayış biçimini somutlaştırmayı amaçlıyor. Uzun yıllar engellilik üzerine çalışan ve fotoğraf sergileri açan yönetmenin, görme engelli bir karakterin gözünden portreler çizdiği Eflâtun, aynı zamanda yönetmenin ilk uzun metraj filmi.

Filmde ünlü oyuncular Kerem Bürsin ve İrem Helvacıoğlu rol alıyor. Bürsin filmde Oflaz karakterine hayat verirken; Helvacığlu da Eflatun karakterini canlandırıyor. Filmde Kerem Bürsin ve İrem Helvacıoğlu’na Nazan Diper, Melisa Akman, Erman Okay, Semiha Bezek, Haydar Köyel, Nagihan Gürkan ve Yıldız Kültür eşlik ediyor.

Eflâtun’un Hikayesi

Eflâtun Filminden İlk Teaser 3 – Eflatun 1

“Ama inanın, zaman durmaz. Bazen durmuş gibi yapar sadece.”

Eflâtun, beş yaşındayken görme yetisini kaybeder. Bu süreçte babasının öğrettiği ses ve gölge oyunları ile ekolokasyon yöntemini kullanarak hayata tutunur. Gerçek ile hayalin birleştiği noktada bir yaşam kuran Eflâtun, babasından kalma saat tamircisinde çalışır. Yağmurlu bir günde kendisine bir şemsiye emanet edip giden bir adamın sesine âşık olur. Ve bir gün bir adamın sesini duymasıyla zaman, onun için durur…

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Eflâtun Künye

Yönetmen: Cüneyt Karakuş
Senaryo: Cüneyt Karakuş
Oyuncular: İrem Helvacıoğlu (Eflâtun), Kerem Bürsin (Oflaz), Nazan Diper (Fürûzan), Erman Okay (Şener), Yıldız Kültür (Büyük Hala), Melisa Akman (Aylin), Semiha Bezek (Ayşen), Haydar Köyel (Ayhan), Nagihan Gürkan (Zeynep), Roza Çelik (Çocuk Eflâtun)
Görüntü Yönetmeni: Haluk Erkan, Tarık Han Koç
Kurgu: Yağmur Kartal, Cüneyt Karakuş
Sanat Yönetmeni: Kerim Keleş
Cast Direktörü: Selim Bahar
Kostüm: Uğur Kıvırcık
Müzik: Nadir Altuntoprak
Ses Final Mix: Serdar Öngören
İdari Yapımcı: Burçak Aykut
Ortak Yapımcı: Melis Dumantepe
Yapımcı: Cüneyt Karakuş

[/box]

Eflâtun Filminden İlk Teaser 4 – Eflatun poster

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Nope / Hayır Filminden İlk Fragman 5 – Nope Hayir 2

Nope / Hayır Filminden İlk Fragman

Yeni Jordan Peele korkusu Nope / Hayır filminden Türkçe altyazılı
Black Adam Yeni Fragman 6 – Black Adam 19

Black Adam Yeni Fragman

Başrolünde Dwayne Johnson’ın yer aldığı Black Adam filminden yeni fragman