İKSV Festival Kitapçıklarını Ormana Dönüştürüyor 1 – Lale Kart Tema banner

İKSV Festival Kitapçıklarını Ormana Dönüştürüyor

21 Şubat 2019

İKSV Lale Kart üyeleri, festival kitapçıklarını dijital olarak almayı tercih ederek vakfın kâğıt tüketimini azaltırken, İKSV Ormanı’na da bir fidanla katkıda bulunuyor.

İKSV Festival Kitapçıklarını Ormana Dönüştürüyor 2 – Lale Kart TEMA

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve TEMA Vakfı, İKSV’nin yıl boyunca gerçekleştirdiği tüm etkinlikleri destekleyen Lale Kart üyeleriyle birlikte yepyeni bir projeye imza atıyor. Festival kitapçıklarını basılı yerine dijital olarak almayı tercih eden her bir Lale Kart üyesi adına dikilecek bir fidan Çanakkale Gürece’deki İKSV Ormanı’na kazandırılacak.

Bir ton kâğıt atığın geri kazanılması, 17 ağacı kesilmekten kurtarabiliyor. İKSV’nin, doğal varlıkların korunması için çalışmalar yürüten TEMA Vakfı ile hayata geçirdiği proje kapsamında İKSV Lale Kart üyeleri, festival programlarını dijital kitapçıklardan ve web sitelerinden takip etmeyi seçerek vakfa kâğıt tüketimini azaltmada destek oluyor. İKSV ise her bir destek karşılığında İKSV Ormanı’na bir fidan kazandırıyor.

İKSV’nin çağrısına ilk haftasında cevap veren her beş Lale Kart üyesinden dördü, festival programlarını dijital kanallardan takip etmeyi seçerek ormana katkı sundu. Yıl sonuna kadar devam edecek projede en az 2.000 üyeye ulaşılarak bir orman oluşturmak için gerekli asgari sayı olan 2.000 fidanın dikilmesi hedefleniyor.

İKSV tarafından 2002’den bu yana sürdürülen Lale Kart Üyelik Programı, altı farklı kategoride bir araya getirdiği 5.000’e yakın kültür-sanat dostuna, vakfın düzenlediği etkinliklerde indirim, ayrıcalık ve öncelik sağlıyor. Lale Kart Programı üyeleri İKSV’ye katkı sağlarken, festival etkinliklerindeki indirimlerin yanı sıra İstanbul’da birçok farklı kültür, sanat ve yaşam mekânında indirimlerden de faydalanabiliyor. İKSV’nin kültür ve sanata sunduğu katkıların %8’i, 5.000 Lale Kart üyesinin desteğiyle mümkün olabiliyor.

Ayrıntılı bilgi için: lalekart.org

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Theatre Bizarre Yeni Yönetmenler ile Devam Dedi 3 – The Theatre Bizarre 2 Grand Guignol poster

Theatre Bizarre Yeni Yönetmenler ile Devam Dedi

Geçtiğimiz yılın renkli korku antolojisine devam diyen yapım şirketi, yeni
Gölge e-Dergi Temmuz 2013 Sayı 70 4 – Gölge e Dergi Temmuz 2013 Sayı 70 Kapak

Gölge e-Dergi Temmuz 2013 Sayı 70

Gölge e-Dergi Temmuz 2013 Sayı 70 direniş özel sayısı yayında.