Garip Bülbül Neşet Ertaş Fragman

Saz ve söz ustası Neşet Ertaş’ın yaşam öyküsünü beyazperdeye taşımaya hazırlanan Garip Bülbül Neşet Ertaş filminden yeni fragman büyük ustanın aramızdan ayrılışının anısına ithafen Neredesin Sen türküsü eşliğinde yayınlandı.

Dinleyen herkesin içinde derin izler bırakan ve filmde de kullanılan türküyü, sanatçının gençliğini canlandıran Bektaş Dolu seslendirdi.

23 Aralık’ta vizyona girecek film, abdal kültürünün en önemli temsilcilerinden Neşet Ertaş’ın hayatına saygı duruşu niteliği taşıyor.

Türkiye’nin doğusuyla batısını, yediden yetmişe herkesi sazıyla, sözüyle, hafızalarda iz bırakan unutulmaz türküleri, örnek alınması gereken kişiliğiyle bir araya getiren usta sanatçı Neşet Ertaş’ın hayatını anlatan Garip Bülbül Neşet Ertaş filminin yeni fragmanı yayınlandı. Filmde sanatçının gençliğini canlandıran Bektaş Dolu’nun seslendirdiği Neredesin Sen türküsü de fragmana eşlik ediyor.

Dijital Sanatlar’ın yapımcılığını üstlendiği, Prof. Dr. Erol Parlak’ın merhum sanatçı Neşet Ertaş’ın onayı ve resmî muvafakatıyla kaleme aldığı Garip Bülbül Neşet Ertaş isimli kitabından uyarlanan, Fulya Özcan ve Mert Dikmen’in senaryosunu yazdığı, Ömer Faruk Sorak ve Berker Berki’nin yönettiği film, Neşet Ertaş’ın hayatını sinemanın büyüsüyle bir kez daha unutulmaz kılmaya hazırlanıyor.

Garip Bülbül Neşet Ertaş, birbirinden değerli oyuncularıyla da dikkat çekiyor. Yılın merakla beklenen filminde Neşet Ertaş’ı Ramazan Bağgül, Ertaş’ın gençliğini Bektaş Dolu canlandırırken başarılı müzisyen Zara da Neşet Ertaş’ın annesi rolünü üstlendi.

Garip Bülbül Neşet Ertaş Fragman 3 – Garip Bulbul Neset Ertas 2022 3

Filmde ayrıca Melisa Aslı Pamuk, Yüsra Geyik, Toygan Avanoğlu, Yusuf Serkan Köksal, Selin Genç, Renan Bilek, Rüzgar Aksoy, Ayça Damgacı, Gözde Kansu, Bahtiyar Engin, Caner Kurtaran, Yiğit Mahzuni, Celal Öztürk, Cemal Toktaş, Atay Yıldız, Cansu Fırıncı, Kemal Başar, Mehmet Esen, Ali Tutal, Hasan Ali Mete, Ersin Faikzade, Cenk Gürpınar, Asaf Doğan, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Cemalettin Çekmece, İmren Çapanoğlu, Ayhan Pekbilgin, Doğan Tokel, Onur Efe Şahin, Cengiz Okuyucu, Hüseyin Yeşilyurt gibi birbirinden değerli oyuncular bulunuyor.

Film, CGV Mars Dağıtım aracılığıyla 23 Aralık 2022’de tüm Türkiye’de vizyona girecek.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir