Indiana Jones'un Kaderi Belli Oldu! 1 – indiana jones reboot casting

Indiana Jones’un Kaderi Belli Oldu!

13 Nisan 2016

Indiana Jones’un 5. halkasının 2019’da seyirci ile buluşacağını biliyorduk. Her ne kadar efsane oyuncu Harrison Ford’un yeniden Indiana Jones’u canlandıracağı duyurulmuş olsa da karakteri yeni birinin oynaması gündemdeydi. Ve Indiana Jones’un kader belli oldu. Yapımcı Frank Marshall konu hakkında son noktayı koydu.

picgifs-indiana-jones-1667336

Vizyona girdiğinde usta aktörün 76 yaşında olacağı göz önüne alındığında oyuncu değişimine dair pek çok spekülasyon ortaya çıkmıştı. Önce Indiana Jones’un gençliğine odaklanması beklenen filmin sonradan devam filmi olması kararlaştırılmıştı. Hatta Jones’un gençliğini The Guardians of Galaxy filminin yıldızı Chris Pratt’in canlandırabileceği konuşuluyordu. Fakat yapımcılar risk almak istememiş olacaklar ki seriye kaldığı yerden devam etme kararı aldılar. Bu durumda usta aktör Ford’un yeniden Jones karakterine dönmesi kesinleşmiş oldu.

Konu ile ilgili konuşan yapımcı Frank Marshall, “Bu tamamen hikaye ile ilgili. Indiana Jones tıpkı Bourne serisi gibi. Yani değişmez bir ikon karaktere sahip. Biz burada bir James Bond filmi yapmıyoruz. Bu tip karakterler hayranlar tarafından çok sevilen ve değişmesi, yeni birinin oynaması hoş karşılanmayacak karakterlerdir. Yalnızca onlarla bütünleşmiş olan aktörler tarafından canlandırılabilir” dedi.

Böylelikle efsane karakteri Harrison Ford’tan başkasının oynamayacağı kesinleşmiş oldu.

Haber çeviri: Egemen Tokatlıoğlu

Kaynak: movieplot.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

8 Ağustos'ta Başka Çarşamba'da: Kırık Bir Aşk Hikayesi 2 – kadir

8 Ağustos’ta Başka Çarşamba’da: Kırık Bir Aşk Hikayesi

Başka Sinema, bu yaz Ömer Kavur’un unutulmaz eserlerinden Kırık Bir
Herkes mi Aldatır Filminden Hediye Kazanın! 3 – Untitled 14

Herkes mi Aldatır Filminden Hediye Kazanın!

Öteki Sinema okurlarının ayrıcalığı devam etti ve Speciad’ın düzenlediği kampanya