Kız Kardeşler Filminden Festival Afişi ve Teaser 1 – Kız Kardeşler 01

Kız Kardeşler Filminden Festival Afişi ve Teaser

7 Şubat 2019

69. Berlin Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümüne seçilen Emin Alper‘in üçüncü filmi Kız Kardeşler’in festival afişi ve teaserı yayınlandı. 11 Şubat Pazartesi günü festivalin ana salonu Berlinale Palast’ta dünya prömiyerini yapacak olan Kız Kardeşler, 8 sene sonra Türkiye’den Ana Yarışma bölümüne katılma başarısı gösteren ilk film oldu. Film bu yıl 7-17 Şubat tarihlerinde düzenlenecek festivalde, usta oyuncu Juliette Binoche‘un başkanlığındaki Altın Ayı jürisinin karşısına çıkacak.

Kız Kardeşler Filminden Festival Afişi ve Teaser 2 – Kız Kardeşler poster

Başrollerinde Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz, Müfit Kayacan ve Kubilay Tunçer’in yer aldığı film, annelerinin ölümünün ardından kasabaya besleme olarak verilen üç kız kardeşin, yıllar sonra köylerine geri dönmesini ve birbirleriyle yüzleşmelerini konu alıyor.

Türkiye-Almanya-Hollanda-Yunanistan ortak yapımı Kız Kardeşler’in yapımcılığını Liman Film ve NuLook Production üstleniyor. Yapım aşamasında, Eurimages (Avrupa Konseyi), Berlin Film Fonu (MBB), Hollanda Film Fonu (NFF) ve Yunanistan Film Merkezi (GFC) tarafından desteklenen filmin, Berlin’deki dünya galasının ardından 2019 yılında Türkiye’de vizyona girmesi planlanıyor.

Afiş Tasarımı: Volkan Topkaya

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

55. Ulusal Yarışma 30 Eylül'de Başlıyor 3 – 54. Ulusal Yarışma Açılış 1

55. Ulusal Yarışma 30 Eylül’de Başlıyor

Bu yıl ikinci kez düzenlenen 55. Ulusal Yarışma, 30 Eylül
Aamir Khan'ın Son Filmi 30 Kasım'da Türkiye'de 4 – Aamir Khan

Aamir Khan’ın Son Filmi 30 Kasım’da Türkiye’de

Aamir Khan'ın, Bollywood'un en büyük bütçeli filmlerinden biri olan yeni