Kız Kardeşler Filminden Festival Afişi ve Teaser

69. Berlin Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümüne seçilen Emin Alper‘in üçüncü filmi Kız Kardeşler’in festival afişi ve teaserı yayınlandı. 11 Şubat Pazartesi günü festivalin ana salonu Berlinale Palast’ta dünya prömiyerini yapacak olan Kız Kardeşler, 8 sene sonra Türkiye’den Ana Yarışma bölümüne katılma başarısı gösteren ilk film oldu. Film bu yıl 7-17 Şubat tarihlerinde düzenlenecek festivalde, usta oyuncu Juliette Binoche‘un başkanlığındaki Altın Ayı jürisinin karşısına çıkacak.

Kız Kardeşler Filminden Festival Afişi ve Teaser 1 – Kız Kardeşler poster

Başrollerinde Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz, Müfit Kayacan ve Kubilay Tunçer’in yer aldığı film, annelerinin ölümünün ardından kasabaya besleme olarak verilen üç kız kardeşin, yıllar sonra köylerine geri dönmesini ve birbirleriyle yüzleşmelerini konu alıyor.

Türkiye-Almanya-Hollanda-Yunanistan ortak yapımı Kız Kardeşler’in yapımcılığını Liman Film ve NuLook Production üstleniyor. Yapım aşamasında, Eurimages (Avrupa Konseyi), Berlin Film Fonu (MBB), Hollanda Film Fonu (NFF) ve Yunanistan Film Merkezi (GFC) tarafından desteklenen filmin, Berlin’deki dünya galasının ardından 2019 yılında Türkiye’de vizyona girmesi planlanıyor.

Afiş Tasarımı: Volkan Topkaya

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir