'Kuşlar' Filminin Yeniden Çevrimini Michael Bay Yönetecek! 1 – 5783

‘Kuşlar’ Filminin Yeniden Çevrimini Michael Bay Yönetecek!

Genelde abartılı aksiyon filmleri ile öne çıkan yapımcı/yönetmen Michael Bay şimdi de Alfred Hitchcock’un efsane korku filmi ‘Kuşlar’a el atmaya hazırlanıyor.

1963 yapımı Kuşlar (The Birds), Kuzey Kaliforniya’nın küçük bir kasabasında kuşların saldırısına uğrayan kasaba sakinlerinin bu amansız durumdan kurtulma mücadelesine odaklanıyordu. Daphne du Maurier’in 1952 tarihli kısa hikayesinden uyarlanan film yönetmen Alfred Hitchcock’un ustalığı ile büyük bir başarı elde etmiş, korku/gerilim türünde bir başyapıt mertebesine ulaşmıştı. Gelen haberlere göre günümüzde aksiyon filmleri ile gündemden düşmeyen Michael Bay, The Birds remake’inde orijinal fikre sadık kalma düşüncesindeymiş. 1963 yapımı filmde başrolü oynayan başarılı aktris Tippi Hedren’in hayat verdiği Melanie Daniels karakterini canlandırması düşünülen kişi ise iki Oscar adaylığı bulunan Naomi Watts’tan başkası değil.

Henüz yapım tarihi kesinleşmemiş olsa da önümüzdeki birkaç yıl içerisinde projenin hayata geçmesi olası.

Haber çeviri: Egemen Tokatlıoğlu

Kaynak: http://www.followingthenerd.com/movies/its-happening-get-ready-for-michael-bays-the-birds/#sthash.lRN3s76G.I30OWatV.dpbs

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir