Pembe Hayat KuirFest'ten LGBTİ+ Film Platformu 1 – Her Story

Pembe Hayat KuirFest’ten LGBTİ+ Film Platformu

9 Temmuz 2019

Pembe Hayat KuirFest, sekizinci senesini LGBTİ+ Film Platformu ile kapatıyor. Artık herkes dünyanın her yerindeki LGBTİ+ yapımlara Türkçe altyazı desteği ile platform üzerinden ulaşabilecek! #ÇokGüzelsinOnlineMisin

2011 yılından bu yana LGBTİ+ hakları mücadelesine sanat aracılığıyla ifade alanları yaratan, sinemadan edebiyata, müzikten videoya pek çok farklı türü buluşturan ve bu çerçevede panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve sergiler düzenleyen Pembe Hayat KuirFest, sekizinci senesini LGBTİ+ Film Platformu ile kapatıyor!

Pembe Hayat KuirFest'ten LGBTİ+ Film Platformu 2 – LGBTİ Film Platformu

#LGBTİFilmleriYasaklanamaz hashtag kampanyası sırasında çevrimiçi erişime açılan T (2016) isimli kısa filmin büyük ilgi toplamasının ardından internet üzerinde çevrimiçi erişime açık LGBTİ+ temalı filmleri bir araya getirmek üzere çalışmalarına başlayan festival, LGBTİ+ Film Platformu’nu açtığını duyurdu!

Çevrimiçi erişime açık LGBTİ+ temalı filmleri bir araya getiren bir kütüphane olan platformda başlangıç için 40 filmi Türkçe altyazı desteği ile bir araya getirirken, zamanla arşiv büyüyecek ve İngilizce ve Farsça altyazı ile de destekleniyor olacak. Uzun metrajdan kısa yapımlara, kurmacalardan belgesele pek çok filmin bir araya geleceği platform sayesinde izleyiciler pek çok filme tek bir site üzerinden ulaşabilecek. Pembe Hayat KuirFest’in web sitesi üzerinden ulaşılabilir olan arşivdeki filmler kamusal alanlarda, panel, tartışma ve söyleşi gibi etkinliklerde de sinemaseverlerle buluşabilecek.

LGBTİ+ Film Platformu’na gitmek için tıklayınız:

http://www.pembehayatkuirfest.org/film-platformu

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Elm Sokağı Serisinde Freddy’yi Robert Englund’un Canlandırmadığı 8 Sahne 3 – f320a30a26eb1447274c00cb472c965c d6kpe6f

Elm Sokağı Serisinde Freddy’yi Robert Englund’un Canlandırmadığı 8 Sahne

Elm Sokağında Kabus serisinde Robert Englund dışında Freddy Krueger’ı hangi
Evil Dead Devam Filmleri İptal, TV Dizisi Geliyor! 4 – Evil Dead Remake Sequel Dead

Evil Dead Devam Filmleri İptal, TV Dizisi Geliyor!

Sam Raimi imzalı 1981 yapımı kült korku filmi Evil Dead’ın