Viral Korku Karakteri Momo'nun Filmi Çekiliyor! 1 – 20180808 Momo

Viral Korku Karakteri Momo’nun Filmi Çekiliyor!

16 Temmuz 2019

“Momo Challenge” olarak sanal aleme yayılan viral aldatmaca sayesinde, dünya çapında Momo olarak bilinen karakterin filmi çekiliyor. Orion Pictures, Momo’nun fotoğrafı haline gelen ürpertici yarı kuş-yarı kadın heykele dayanan bir korku filmi geliştirmek için Roy Lee’nin Vertigo Entertainment şirketi ve yapımcısı Taka Ichise ile ortaklık kuruyor. Proje Lee ve Ichise’yi yeniden bir araya getiriyor. İkili Garez ve Halka serilerinde de ortak çalışmıştı.

Japon sanatçı Keisuke Aiso’nun imzasını taşıyan heykel, Tokyo’daki 2016 yılındaki galeri sergisinin bir parçasıydı ve aslında “Ana Kuş” olarak adlandırılıyor. Aiso’nun heykeli, Japon folklorunun zehirli ve çocuk avlayan kuşu Ubume efsanesine dayanıyordu. Ancak heykelin fotoğrafı, çocukları tehlikeye atmaya ya da kendilerini yaralamaya teşvik eden “Momo Challenge” isimli viral kandırmacayla birlikte dünya çapında ünlendi. Aldatmaca, Şubat ayında Kim Kardashian’ın Instagram’daki 145 milyon takipçisi ile Momo’nun fotoğrafını paylaşıp ebeveynleri uyardığı zaman iyice büyüdü ve bütün dünyada konuşulmaya başlandı.

Ancak Momo, İskoçya ve Arjantin’deki çocuk yaralanmaları raporlarının potansiyel olarak Momo’ya bağlı olaylar olarak yerel medya tarafından ele alınmasının ardından şehir efsanesi statüsüne ulaşmıştı. Orion’un henüz ismi belirsiz olan Momo projesi, güncel dijital çağın ötesindeki hikayeyi de genişletebilir.

“Momo Challenge” ayrıca Emagine Content yapımı olacak olan “Getaway” filminin de ilham kaynağı olacak.

Kaynak: beyazperde.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Kundurama'nın Yeni Seçkisi Rüyanın Öte Yakası Yayında 2 – Payal Kapadia Afternoon Clouds 01

Kundurama’nın Yeni Seçkisi Rüyanın Öte Yakası Yayında

Pawel Wieszczecinski’nin küratörlüğünde hazırlanan yeni seçki Rüyanın Öte Yakası, 19
Kabusların Efendisini Kaybettik... 3 – wes craven

Kabusların Efendisini Kaybettik…

Ünlü yönetmen Wes Craven 76 yaşında hayata veda etti.