Viral Korku Karakteri Momo'nun Filmi Çekiliyor! 1 – 20180808 Momo

Viral Korku Karakteri Momo’nun Filmi Çekiliyor!

16 Temmuz 2019

“Momo Challenge” olarak sanal aleme yayılan viral aldatmaca sayesinde, dünya çapında Momo olarak bilinen karakterin filmi çekiliyor. Orion Pictures, Momo’nun fotoğrafı haline gelen ürpertici yarı kuş-yarı kadın heykele dayanan bir korku filmi geliştirmek için Roy Lee’nin Vertigo Entertainment şirketi ve yapımcısı Taka Ichise ile ortaklık kuruyor. Proje Lee ve Ichise’yi yeniden bir araya getiriyor. İkili Garez ve Halka serilerinde de ortak çalışmıştı.

Japon sanatçı Keisuke Aiso’nun imzasını taşıyan heykel, Tokyo’daki 2016 yılındaki galeri sergisinin bir parçasıydı ve aslında “Ana Kuş” olarak adlandırılıyor. Aiso’nun heykeli, Japon folklorunun zehirli ve çocuk avlayan kuşu Ubume efsanesine dayanıyordu. Ancak heykelin fotoğrafı, çocukları tehlikeye atmaya ya da kendilerini yaralamaya teşvik eden “Momo Challenge” isimli viral kandırmacayla birlikte dünya çapında ünlendi. Aldatmaca, Şubat ayında Kim Kardashian’ın Instagram’daki 145 milyon takipçisi ile Momo’nun fotoğrafını paylaşıp ebeveynleri uyardığı zaman iyice büyüdü ve bütün dünyada konuşulmaya başlandı.

Ancak Momo, İskoçya ve Arjantin’deki çocuk yaralanmaları raporlarının potansiyel olarak Momo’ya bağlı olaylar olarak yerel medya tarafından ele alınmasının ardından şehir efsanesi statüsüne ulaşmıştı. Orion’un henüz ismi belirsiz olan Momo projesi, güncel dijital çağın ötesindeki hikayeyi de genişletebilir.

“Momo Challenge” ayrıca Emagine Content yapımı olacak olan “Getaway” filminin de ilham kaynağı olacak.

Kaynak: beyazperde.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Gölge e-Dergi Şubat 2013 Sayı 65 Yayında 2 – golge edergi logo

Gölge e-Dergi Şubat 2013 Sayı 65 Yayında

Öteki Sinema yazarlarının da katkıda bulunduğu Gölge e-Dergi Şubat 2013
Alfred Hitchcock 40. Ölüm Yıldönümünde Anılıyor 3 – Alfred Hitchcock

Alfred Hitchcock 40. Ölüm Yıldönümünde Anılıyor

İstanbul Modern Sinema, Hitchcock’u 40. ölüm yıldönümünde, 2013'te izleyiciyle buluşturduğu