Murat Saraçoğlu Halfeti'de “Memleket”i Çekiyor 1 – halfeti

Murat Saraçoğlu Halfeti’de “Memleket”i Çekiyor

Hazırlıkları bir yıldır devam eden “Memleket” filminin çekimlerine başlandı. Murat Sarçaoğlu’nun senaryosunu yazdığı ve aynı zamanda yönetmenlik koltuğuna oturacağı filmin başrollerini Şerif Sezer ve Hikmet Karagöz paylaşıyor.

Bir yıldır hazırlıkları devam eden “Memleket” filminin çekimleri Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinde başladı. Yazar ve yönetmenliğini Murat Saraçoğlu’nun yaptığı filmin oyuncuları arasında Şerif Sezer, Hikmet Karagöz, Osman Sonant, Mesut Akusta ve küçük oyuncu Zeynep Atış yer alıyor.

O. Çocukları, Deli Deli Olma, Yangın Var filmleriyle yakından tanıdığımız Murat Saraçoğlu’nun altıncı uzun metrajlı filmi olacak olan “Memleket”; zaman, hayat, geçmiş ve ölüm duygusunun ruhlarını giderek daha çok kavradığı iki yaşlı insanın nehir kıyısındaki, insanlardan uzak küçük evlerine “yabancı” bir çocuğun izinsiz girmesiyle iç dünyalarının derinliklerindeki iyilikle, kötülükle ve vicdanlarıyla karşılaşmasını büyük sözler sarf etmeden anlatıyor ve bu küçük ailenin hayatına temas eden başka insanlarla da hikayesini genişletiyor.

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir