Haunted: Victor Salva’nın Yeni Filmi 1 – haunted arc

Haunted: Victor Salva’nın Yeni Filmi

27 Aralık 2011

Haunted: Victor Salva’nın Yeni Filmi 2 – haunted“Canavar’ın insanların yaşadığı dünyaya girmesi yasaklanmıştı. Yalnızca ölümlü bir evlat onu davet edebilirdi. Canavar da bir tane yarattı.”

Haunted yönetmenliğini Victor Salva’nın yaptığı ABD yapımı bir film. Salva, Clownhouse (1989) ve Powder (1995) gibi filmlerle dikkat çekse de asıl çıkışını Jeepers Creepers (2001) ile yaptı. Sonrasında çektiği Jeepers Creepers II (2003) ve Peaceful Warrior (2006) ile beklentileri karşıladığı pek söylenemez. Bakalım önümüzdeki sene vizyona girecek iki filmi ile adından söz ettirebilecek mi? Bu iki filmden ilki vizyon sırası bekleyen Rosewood Lane, diğeri ise haberimize de konu olan ‘post-prodüksiyon’ aşamasındaki Haunted.

Haunted’ın senaryosu Salva ve filmin yapımcısı Charles Agron tarafından kaleme alınmış. Başrollerde ise Tobin Bell, Lesley-Anne Down, Luke Kleintank, Max Gail, Lacey Anzelc, Anthony Rey Perez, Alex McKenna, Ethan S. Smith ve Zack Ward var.

“Nick Di Santo’nun (Luke Kleintank) acı veren bir yeteneği vardır. Temas ettiği herkesin nasıl öleceğini en ince ayrıntısına kadar görme yetisine sahiptir. 23. yaş gününde akıl hastanesinde bulunan annesi (Lesley-Anne Down) kendisini çağırır. Annesi, o güne kadar öldü diye bildiği babasının hala hayatta olduğunu söyler. Nick, en yakın arkadaşı Ryan ve sevgilisi Eve ile beraber özel yeteneği hakkında bilgisi olabileceğini düşündüğü babasını aramaya başlar. Bütün ipuçları üçlümüzü Nick’in çocukluk anılarından hayal meyal hatırlayabildiği terkedilmiş bir köşke götürür. Hiçbir haritada görünmeyen bir kasabada bulunan köşkte Nick, karanlık biriyle (Tobin Bell) karmakarışık bir savaşa girişir.”

Bu arada Salva’nın 2013 yılında vizyona sokmayı planladığı Jeepers Creepers 3: Cathedral üzerinde de çalıştığı bilgisini not düşelim.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

John Travolta'lı The Fanatic'ten Fragman! 3 – The Fanatic Poster John Travolta Canels Cannes Premiere

John Travolta’lı The Fanatic’ten Fragman!

Usta oyuncu John Travolta'nın, Çiçekli gömleği ve ilginç imajıyla, takipçi
Stranger Things Dördüncü Sezon Tanıtım Fragmanı 4 – Stranger Things Dorduncu Sezon

Stranger Things Dördüncü Sezon Tanıtım Fragmanı

Netflix, Stranger Things’in dördüncü sezon tanıtım fragmanını paylaştı. Dizinin merakla