Reha Erdem’in Yeni Filmi İlk Kez ve Sadece MUBI’de 1 – Reha Erdem Seni Buldum Ya Nihal Yalcin

Reha Erdem’in Yeni Filmi İlk Kez ve Sadece MUBI’de

12 Şubat 2021

Sinemamızın auteur yönetmenlerinden Reha Erdem’in yeni filmi Seni Buldum Ya! ilk kez ve sadece MUBI’de. Reha Erdem’in yazdığı ve 2020 Nisan’ında karantinaya kapanan İstanbul’da Zoom üzerinden çektiği komedi, 13 Mart’ta MUBI’de seyirciyle buluşuyor. Karantinayı fırsat bilip çevrimiçi bir suç ağı kurmuş iki dolandırıcının ve bu ağa yakalanan insanların yaşadığı trajikomik olayları konu alan film, Serkan Keskin, Nihal Yalçın, Bülent Emin Yarar, Ezgi Mola, Taner Birsel, Tilbe Saran, Esra Bezen Bilgin, Tansu Biçer ve Ecem Uzun’u bir araya getiriyor. Oyuncuları özel olarak kendileri için yazılmış rollerde ve kendi evlerinde izleyeceğimiz Seni Buldum Ya!, tüm Reha Erdem filmleri gibi insanlık hâlimize ayna tutuyor. Bunu da çoktandır unuttuğumuz bir neşe ve bolca kahkahayla süslüyor.

Sinemamızın auteur yönetmenlerinden Reha Erdem’in merakla beklenen kara komedisi Seni Buldum Ya!, seyirciyle ilk kez ve sadece MUBI’de buluşuyor. Reha Erdem’in yazdığı ve 2020 Nisan’ında karantinaya kapanan İstanbul’da Zoom üzerinden çektiği film, 13 Mart’ta MUBI’de gösterime giriyor.

Yapımcılığını Ömer Atay ve Serra Ciliv’in üstlendiği Seni Buldum Ya!, pandemi dönemini fırsat bilerek çevrimiçi bir suç ağı kuran iki dolandırıcının ve bu ağa yakalanan insanların korku, endişe ve bir o kadar da başkaldırı, heves, empati, aşk ve dans dolu hâllerini anlatıyor.

Oyunculara özel yazılmış roller

Maskesiz evden çıkamayacak hâle gelmiş insanların yaşadığı bir dünyada geçen ve masumun suçluya, suçlunun da masuma dönüştüğü film, Serkan Keskin, Nihal Yalçın, Bülent Emin Yarar, Ezgi Mola, Taner Birsel, Tilbe Saran, Esra Bezen Bilgin, Tansu Biçer ve Ecem Uzun’u ilk kez aynı projede bir araya getiriyor. Oyuncuları kendilerine özel olarak yazılmış rollerde ve kendi evlerinde izleyeceğimiz Seni Buldum Ya!, tüm Reha Erdem filmleri gibi insanlık hâlimize ayna tutuyor. Bunu da çoktandır unuttuğumuz bir neşe ve bolca kahkahayla süslüyor.

Seni Buldum Ya!, 13 Mart 2021 tarihinden itibaren sadece MUBI’de izlenebilir.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

SENİ BULDUM YA! / HEY THERE!

2021, Türkiye
Dijital, Türkçe, 82’

 • Yazan ve Yöneten: Reha Erdem
 • Yapım: Atlantik Film
 • Yapımcı: Ömer Atay, Serra Ciliv
 • Kurgu: Reha Erdem
 • Kamera: Reha Erdem, Özkan Karaköse
 • Yapım Ekibi: Kaan Mestut, Gizem Başaran
 • Afiş/Logo: Kiraz Erdem
 • Teknik destek: Umut Aral, Ufuk Çetinkaya
 • Oyuncular:
  Serkan Keskin – Felek
  Nihal Yalçın – Nurperi
  Bülent Emin Yarar – Kerim
  Ezgi Mola – Seçkin
  Taner Birsel – Cemil
  Tilbe Saran – Arzu
  Esra Bezen Bilgin – Tuba
  Tansu Biçer – Rifat
  Ecem Uzun – Ceren
 • Konuk Oyuncu: Nilay Yazıcıoğlu

Karantina zamanlarında İstanbul. Felek ve Kerim düzeni kurmuşlar. Haklarında istihbarat topladıkları insanların bilgisayarlarına sızıyor, evlerinde onları hazırlıksız yakalıyor ve dolandırıyorlar. İşleri kolay; suç diyorlar, devlet diyorlar, soyuyorlar. Fakat İstanbul burası, insanın her türlüsü var. Akademisyeni, tapucusu, hazinecisi, liposuction’cısı. Suçundan ödü kopanı ve suça suç demeyeni, hepsi burada. Ama bu hikâyenin kurbanı ve korkanı varsa, kafa tutanı, deli edeni, aşık edeni de var. Ve tabii o zaman dans da var!

[/box]

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

REHA ERDEM

Sinema okumak için Boğaziçi Üniversitesi’ndeki tarih eğitimini yarıda bırakıp 1983’te Paris’e gitti. Paris VIII Üniversitesi Sinema Bölümünü bitirdi ve Plastik Sanatlar Bölümünde yüksek lisans yaptı. Fransa-Türkiye ortak yapımı ilk uzun metrajlı filmi A Ay’ı 1989’da çekti. 1991’de Jean Genet’nin Hizmetçiler oyununu İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda, özgün bir yorumla sahneye koydu. 10 yıl aradan sonra çektiği ikinci filmi Kaç Para Kaç, Oscar ödüllerinde Yabancı Dilde En İyi Film dalında Türkiye’yi temsil etti. Korkuyorum Anne’yi 2004 yılında çekti ve Ankara Film Festivali’nde En İyi Yönetmen, Adana Altın Koza Film Festivali’nde ise En İyi Senaryo dallarında ödül kazandı. İstanbul Film Festivali’nde dünya prömiyeri gerçekleşen Beş Vakit (2006), FIPRESCI ve En İyi Film ödüllerini aldı; 2008’de The Times ve The Sunday Times tarafından belirlenen “Yılın En İyi 100 Filmi” arasında ilk beşe girdi. 2008’de Hayat Var filmiyle Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde SİYAD Ödülü’nü kazanırken, ertesi yıl çektiği Kosmos ile Antalya’dan En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödülleriyle döndü. 2013’te çektiği Jîn ile Sinema Yazarları Derneği tarafından Yılın En İyi Yönetmeni seçildi. 2016’da dünya galasını da yaptığı Venedik Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’nü kazanan Koca Dünya, Adana Altın Koza Film Festivali’nde de En İyi Film ve Film Yönetmenleri Derneği En İyi Yönetmen ödüllerini kazandı. Filmleri Toronto, Tokyo, Berlin, Tribeca, Busan, Locarno gibi dünya festivallerinde gösterilen Reha Erdem, Nilüfer Güngörmüş ile birlikte yazdığı Korkuyorum Anne dışındaki tüm filmlerinin senaryolarını kendisi kaleme aldı. Küresel pandemi döneminde yazdığı ve İstanbul’da Zoom uygulaması ile çektiği son filmi Seni Buldum Ya!, Mart 2021’de MUBI’de gösterime girerken, 2022’de tamamlanacak yeni projesi Neandria’nın hazırlıkları da devam ediyor.

FİLMOGRAFİ

 • A Ay (1988)
 • Kaç Para Kaç (1999)
 • Korkuyorum Anne (2004)
 • Ekim’de Hiçbir Kere (Kısa, 2004)
 • Beş Vakit (2006)
 • Hayat Var (2008)
 • Kosmos (2009)
 • Jîn (2013)
 • Şarkı Söyleyen Kadınlar (2013)
 • Koca Dünya (2016)
 • Seni Buldum Ya! (2020)
 • Neandria (2022)

[/box]

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Disney+ Çok Yakında Türkiye'ye Geliyor 2 – Disney Plus

Disney+ Çok Yakında Türkiye’ye Geliyor

Disney+, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da, Türkiye’nin de dahil olduğu
80'lerin Kült Filmi Maniac Cop HBO Dizisi Oluyor! 3 –

80’lerin Kült Filmi Maniac Cop HBO Dizisi Oluyor!

Nicolas Winding Refn'nin geliştireceği Maniac Cop dizisi için HBO ve