Saklı 22 Nisan'da Vizyonda! 1 – Saklı

Saklı 22 Nisan’da Vizyonda!

6 Mart 2016

Saklı posterSelim Evci’nin yazıp yönettiği üçüncü uzun metrajlı filmi Saklı 22 Nisan’da Pinema Film dağıtımıyla vizyonda! Başrollerinde İlhan Şeşen, Türkü Turan,  Settar Tanrıöğen ve Pelin Akil’in rol aldığı film iki ailenin birbirleriyle kesişen saklı hayatlarını konu alırken, aynı zamanda insanın kendi içindeki ‘saklı’ duygularına da işaret ediyor.

Dünya prömiyerini 39. Montreal Film Festivali’nin ana yarışma bölümünde yapan Saklı, bu yıl 52.’si yapılan Uluslar arası Antalya Film Festivali’nden de Film Yön En İyi Yönetmen ödülü, Cezayir’de gerçekleşen Annaba Film Festivali’nden “En İyi Erkek Oyuncu” ödülü, 3. Antakya Altın Defne Film Festivali’nden En İyi Film ve En İyi Görüntü Yönetmeni ödüllerini kazandı.

Bir nevi yasak aşk üzerinden şekillenen Saklı’nın konusu ise şöyle; Vakur kişiliğiyle tanınan bir müzisyen Mahir Bey (İlhan Şeşen), kızının arkadaşı Duru (Türkü Turan) ile saklı bir ilişki yaşamaktadır. Duru’nun babası Ali Bey (Settar Tanrıöğen) geleneklerine bağlı, ailesine düşkün iki kız babasıdır. Mahir Bey ve Duru korkuları yüzünden birbirlerinden uzaklaşmak üzereyken, Ali Bey’in bu saklı ilişkiyi fark etmesi an meselesidir.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Saklı Selim Evci“İnsanın hayatta oluşturduğu saklı alanlarda doğasını arayışı, ruhunun derinliklerine yaptığı yolculuklar, utançları, gizlenme arzusu…

Saklı, bu arayış ve davranış biçimleriyle birlikte ailede başlayan, toplum içerisinde deneyimlenerek öğrenilen ahlak kavramını algılamaya, bu bağlamda toplumun reflekslerine ayna tutmaya çalışıyor.” – Selim Evci[/box]

www.evcifilm.com

Sosyal medya hesapları;

https://twitter.com/SakliMovie
https://www.facebook.com/SAKLIMOVIE/
https://www.instagram.com/saklimovie/

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Fatoş Sezer Vefat Etti! 2 – 01 d

Fatoş Sezer Vefat Etti!

80'lerin önemli karakter oyuncularından Fatoş Sezer, Kurtuluş semtindeki evinde sabaha
Heyecan Artıyor: You’re Next TV Spot 3 – Youre Next posterler

Heyecan Artıyor: You’re Next TV Spot

ABD ve İngiltere’de 23 Ağustos günü gösterime girecek olan You’re