Star Wars: KOTOR Filminin Senaryosu Neredeyse Hazır 1 – 5f9e6cb0b8718e4209635e5402f0c3f2

Star Wars: KOTOR Filminin Senaryosu Neredeyse Hazır

31 Mayıs 2019

Star Wars: KOTOR Filminin Senaryosu Neredeyse Hazır 2 – 5f9e6cb0b8718e4209635e5402f0c3f2Star Wars: KOTOR döneminde geçecek filmin ilk senaryo taslağı neredeyse tamamlanmış. Filmin bir üçlemenin ilk halkası olması planlanıyor.

Bildiğiniz gibi, bir süredir kulislerde Star Wars: KOTOR döneminde geçen bir film çekileceğine dair bazı haberler dolaşıyordu. Hatta daha sonra Game Of Thrones senaristleri David Benioff ve D.B. Weiss tarafından çekilecek yeni filmin bu dönemde geçeceği iddia edilmişti. Disney ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmamış, tüm söylentiler havada kalmıştı. Şimdiyse sürpriz bir gelişmeyle karşı karşıyayız.

BuzzFeed News‘te yer alan bir habere göre Star Wars: KOTOR döneminde geçecek filmin senaryo taslağı neredeyse tamamlanmış bile. Dahası, bunun bir üçlemenin ilk filmi olması planlanıyor. Senaryoyu yazan kişiyse Alita: Savaş Meleği‘nden tanıdığımız Laeta Kalogridis. Kendisi ayrıca önümüzdeki dönemlerde gösterime girecek Avatar 2‘nin de senaryo ekibinde yer alıyor. Haberi hazırlayan kişi bunu üç ayrı kaynaktan teyit ettiği bilgisini de eklemiş.

Bununla birlikte Kalogridis’in yazdığı senaryonun Benioff ve Weiss’ın çekeceği filmle ilgili olup olmadığı kesin değil. Her ne kadar ilk söylentiler bu yönde olsa da Benioff ve Weiss’ın kendi senaryolarını yazdığı, KOTOR filmininse başka bir proje olduğu da söylentiler arasında. Şimdilik bunun gerçeği ne kadar yansıttığı kesin değil. Aynı şey filmlerin oyunları ne kadar konu alıp almayacağı için de geçerli elbette. Tamamen farklı karakterlere ve hikâyelere odaklı yapımlar görmemiz de mümkün.

Eğer söylentiler doğruysa Laeta Kalogridis, The Empire Strikes Back‘in iki senaristinden biri olan Leigh Brackett’ın ardından bir Star Wars filmi yazan ikinci kadın olacak.

Star Wars: KOTOR (Knights Of The Old Republic), Galaktik İmparatorluk’un kurulmasından yaklaşık 4000 yıl önceki bir zaman dilimini konu alıyor. Sithlerin üstün olduğu, Jediların ise neredeyse dağıldığı bu dönemde ışın kılıçlarının yanı sıra normal kılıçlar da görülür. Hatta R2D2 gibi robotların ilk prototipleri etrafta dolaşır. Kısacası çok, çok eski zamanlarda geçer. Hem BioWare‘in yaptığı ilk oyun, hem de Obsidian‘in devam oyunu KOTOR 2, gelmiş geçmiş en iyi RYO’lar arasında gösterilir. Gelişmeleri merakla takip ediyoruz.

Kaynak: https://kayiprihtim.com/haberler/sinema/star-wars-kotor-filminin-senaryosu-neredeyse-hazir/

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Pera Film 2014'e 2 Çarpıcı Program ile Veda Ediyor! 3 – You Are God

Pera Film 2014’e 2 Çarpıcı Program ile Veda Ediyor!

Pera Film, Aralık ayında iki program düzenliyor.
Taika Waitti, Flash Gordon Animasyonunu Yönetecek! 4 – Flash Gordon Filmation Aura e1561408666317

Taika Waitti, Flash Gordon Animasyonunu Yönetecek!

Sinema dünyasında iz bırakan ve birçok başarılı işe imza atan