Tenet 26 Ağustos'ta IMAX Seçeneğiyle Sinemalarda 1 – Tenet 01

Tenet 26 Ağustos’ta IMAX Seçeneğiyle Sinemalarda

Christopher Nolan filmi Tenet, 26 Ağustos’ta IMAX seçeneğiyle sinemalarda gösterime girecek. Ayrıca Nolan’ın Inception / Başlangıç filmi de vizyona girişinin 10. yılı vesilesiyle 14 Ağustos’ta IMAX lokasyonlarda tekrar gösterime girecek.

Tenet 26 Ağustos'ta IMAX Seçeneğiyle Sinemalarda 2 – Tenet poster

John David Washington, Christopher Nolan’ın orijinal bilim-kurgu aksiyon filmi Tenet’ın, yeni Kahramanı. Filmin Kahramanı, alacakaranlığın içinde, gerçek zamanın ötesinde açığa çıkarılabilecek, uluslararası bir casusluk görevindedir. Bütün dünyayı kurtarabilmek adına, çıktığı yolculukta tek sahip olduğu donanımı bir kelimeden oluşur: Tenet.

Zamanda yolculuk değil. Ters yüz.

Tenet’ın uluslararası oyuncu kadrosunda yer alan isimler şöyle sıralanıyor; Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Aaron Taylor-Johnson, Clemence Poesy ile Michael Caine ve Kenneth Branagh. Yazar ve yönetmen Nolan, filmi, IMAX ve 70mm film tekniklerini kullanarak perdeye taşıdı. Tenet’ın yapımcıları Emma Thomas ve Nolan. Thomas Hayslip filmin yönetici yapımcılığını üstlendi. Tenet, 26 Ağustos’ta IMAX seçeneğiyle sinemalarda!

Nolan’ın kamera arkası ekibinde yer alan isimler ise şöyle sıralanıyor; görüntü yönetmeni Hoyte van Hoytema, yapım tasarımcısı Nathan Crowley, editör Jennifer Lame, kostüm tasarımcısı Jeffrey Kurland, görsel efektler süpervizörü Andrew Jackson ve özel efektler süpervizörü Scott Fisher. Filmin orijinal müziği Ludwig Göransson tarafından bestelendi.

Tenet yedi ülkede, farklı lokasyonlarda çekildi.

Warner Bros. Pictures bir Syncopy yapımı, bir Christopher Nolan filmi olan Tenet’ı sunar. Filmin uluslararası dağıtımı, Warner Bros. Pictures tarafından 26 Ağustos 2020’den itibaren başlatılacak.

Tenetfilm.net

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir