Pek Yakında: The Conjuring 1 – the conjuring 2

Pek Yakında: The Conjuring

25 Haziran 2013

Before there was Amityville, there was Harrisville.

the-conjuring-posterYönetmenliğini James Wan’ın yaptığı The Conjuring, ülkemizde Korku Seansı ismiyle, eğer bir değişiklik olmazsa 30 Ağustos’ta gösterime girecek.

“Amityville’den önce Harrisville vardı. Gerçek bir hikâyeye dayandığı söylenen filmde, dünyaca meşhur Ed ve Lorraine Warren’ın, gözlerden ırak bir çiftlik evinde kötücül bir varlık tarafından rahatsız edilen ailenin yardımına gittiklerinde yaşadıkları korku dolu macera anlatılır. Çok güçlü şeytani bir varlık ile yüzleşmek zorunda kalan Warrenlar, kendilerini hayatlarının en korkutucu davası içinde bulurlar.”

1977 Malezya doğumlu James Wan, daha önce Öteki Sinema’da yer verdiğimiz ‘Korkunun Yeni Efendileri’ isimli on kişilik listede de kendine yer bulmuştu. Bugüne kadar yönettiği filmler sırasıyla Stygian (2000), Saw (2004), Dead Silence (2007), Death Sentence (2007) ve Insidious (2010). Bu sene The Conjuring ile beraber çekimleri tamamlanan Insidious: Chapter 2 da gösterime girecek. Ön hazırlıkları devam eden Fast & Furious 7’ın da yönetmen koltuğunda o oturacak. İster beğenin, ister beğenmeyin ama hakkını vermek lazım, Wan çalışkan bir yönetmen. Her ne kadar dümenin başında bulunduğu yapımlarla bir yakınlık kuramasam da, işin ticari kısmını iyi kıvırdığı aşikâr.

The Conjuring’e dönersek, başrollerinde Vera Farmiga, Patrick Wilson ve Lili Taylor gibi kalburüstü oyuncular barındıran filmin senaryosunu Chad ve Carey Hayes yazmış. Daha önce The Warren Files olarak duyurulan ismi daha sonra The Conjuring olarak değiştirilmiş.

Sıradan bir hayalet filmi gibi duran The Conjuring, bakalım izleyenleri korkutmayı becerebilecek mi?

IMG_0328.dng

IMG_9335.dng

THE CONJURING

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Freaky / Sıra Dışı Yeni Fragman ve Poster 2 – Freaky Sira Disi 1

Freaky / Sıra Dışı Yeni Fragman ve Poster

Öldüren beden değişimi! Freaky / Sıra Dışı filminin ilk fragmanı
Pek Yakında: The Woman in Black 3 – the woman in black 2

Pek Yakında: The Woman in Black

Uzun zamandır sesi soluğu çıkmayan James Watkins’in yönettiği The Woman