11. Pembe Hayat KuirFest İçin Başvurular Başladı 1 – Transfinite 2019

11. Pembe Hayat KuirFest İçin Başvurular Başladı

15 Ocak 2022

Pembe Hayat KuirFest takipçileriyle yeniden buluşmaya hazırlanıyor! Festivale FilmFreeway üzerinden yapılacak başvurular için son tarih 15 Haziran 2022.

Geride bıraktığımız on yıl boyunca birçok ülke ve şehirde binlerce seyirci ile kucaklaşan KuirFest, 2022 hazırlıklarına başladı. Festival, bu yıl yine Eylül-Ekim aylarında Ankara ve İstanbul’da gerçekleşecek!

11. Pembe Hayat KuirFest İçin Başvurular Başladı 2 – 11 Pembe Hayat KuirFest basvuru

Dünyanın her yerinden LGBTİ+ yapımlara ulaşıp, programına eklediği filmleri bu sene de Türkiye ve birçok ülkeye taşımayı hedefleyen Pembe Hayat KuirFest’in programında yine çok özel seçkiler yer alacak. Aynı zamanda her yıl dünyadan festivallerin seçkilerini Türkiye’ye de taşıyan festival, bu sene de sürpriz konuk ve seçkileriyle dolu dolu hazırlanıyor!

FilmFreeway üzerinden yapılacak başvurular için son tarih 15 Haziran 2022. Aşağıda bulunan başvuru koşullarını gözden geçirebilir, filminizle 11. Pembe Hayat KuirFest’e başvurabilirsiniz!

Başvuru Koşulları

 1. LGBTI+ temalı filmler ve/veya kuir yapımlar festivale başvurabilir.
 2. İlk gösterimini Ocak 2020’den önce yapmış filmler kabul edilmeyecektir.
 3. Festival’in seçeceği filmlerin yüksek çözünürlüklü indirilebilir gösterim kopyalarına sahip olmaları gerekmektedir.
 4. Orijinal dili İngilizce olmayan filmlerin kopyaları İngilizce altyazılı olmalıdır. Orjinal dili İngilizce olan filmlerin diyalog listesi göndermesi gerekmektedir.
 5. Seçilen filmlerin tüm tanıtım materyalleri seçildiğine dair bildirimin ardından iki hafta içinde kuirfest@pembehayat.org adresine gönderilmelidir. Sağlanan materyallerdeki eksik ya da hatalı bilgilerin sorumluluğu festivale ait değildir.
 6. Katalogda yayınlanacak yazılar festivalin inisiyatifindedir.
 7. Festival programına kabul edilen filmlerden en fazla 3 dakikalık görüntü, hem filmin hem festivalin tanıtımı için ulusal ya da uluslararası medyada gösterilmek üzere kullanılabilir.
 8. Festival, hem seçilen filmin hem de bütün programın tanıtımını yapmak üzere kendi web sitesinde ve sosyal medya kanallarında görselleri kullanma hakkına sahiptir.
 9. Festival yönetimi seçilen filmlerin gösterim programına karar veren tek yetkilidir.
 10. Filmin festivalden geri çekilebilmesi için son tarih 01 Temmuz 2021’dir.
 11. Festivalin tarihleri COVID-19 pandemisi veya benzer sosyal hayatı engelleyen durumlarda değişkenlik gösterebilir. Festival böyle bir durumda, filmleri çevrimiçi, kapalı bir platformda gösterim yapabilir.

filmfreeway.com/PinkLifeQueerFest

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

İzmir’de Film ve Müzik Festivali İkinci Yılında 3 – 2 Izmir Film ve Muzik Festivali

İzmir’de Film ve Müzik Festivali İkinci Yılında

İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali, 100’ü aşkın uzun metrajlı
Altın Koza'nın Ulusal Yarışma Filmleri Belli Oldu 4 – Ela ile Hilmi ve Ali

Altın Koza’nın Ulusal Yarışma Filmleri Belli Oldu

29. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin merakla beklenen Ulusal