12. Suç ve Ceza Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu 1 – 12 Suc ve Ceza Film Festivali oduller

12. Suç ve Ceza Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu

25 Kasım 2022

12. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin ödül töreni Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda 24 Kasım 2022 Perşembe günü yapıldı. Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması en iyi film ödülünü Alexandru Belc’in yönettiği Metronom filmi aldı.

Herkes İçin Adalet temasıyla GAİN Medya ana sponsorluğunda düzenlenen 12. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali Direktörü Bengi Semerci, ödül töreninde yaptığı konuşmada, “12 yılı tamamladık. Umarız devam ederiz. Sunucularımız Pınar Altuğ Atacan ve Hakan Bilgin’e, İstanbul Üniversitesi’ne, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ve Kültür Bakanlı’ğına çok teşekkür ederim. Adalet için ayağa kalkan ana sponsorumuz GAİN Medya’ya çok teşekkür ederim. Son olarak da genç gönüllülere, hep yanımızda oldukları için çok teşekkür ederim. İyi ki gençsiniz, iyi ki varsınız” dedi.

“Adaletin rengi hiçbir alanda yasaklanamaz”

12. Suç ve Ceza Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu 2 – Adem Sozuer 1

Destek veren Habertürk’e, Ciner Holding’e, Bilgi Üniversitesi’ne ve İstanbul Üniversitesi’ndeki öğretim üyeleri ve öğrencilere teşekkür eden Festival Başkanı Adem Sözüer konuşmasına şöyle devam etti “Elbette Türkiye’de özgürlükler yolunda, kadın hakları yolunda çok şeyler yapıldı. Örneğin İstanbul Sözleşmesi yapıldı. İstanbul Sözleşmesi’ni yapanlara ve onaylayanlara, parlementoya çok çok teşekkür ediyoruz. İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmak nedeniyle çok sorunlar oldu. Bunları konuştuk. Ayrımcılık ve sorunlarla ilgili çok filmler yapıldı. Yapanlara teşekkür ediyoruz. Anayasaya pozitif maddeyi koyanlara çok teşekkür ediyoruz. Onları hep hatırlayacağız. Buna karşılık aynı kadınlara pozitif ayrımcılık önermişken siyasette, ekonomide hiçbir konuda fırsat eşitliği tanınmamasını anlatan filmleri yapmaya ve bu filmleri gösteren festivallere devam edeceğiz. Festivalde çok güzel renkler vardı. Hiçbir renk yasaklanamaz. Hele adaletin rengi hiçbir alanda yasaklanamaz. Biz bu festivalde renkleri yasaklamak isteyenlere karşı film yapanların filmlerini göstermeye ve adaletin her rengini, herkes için göstermeye devam edeceğiz. Filmleri bir kapu spotu yapmak isteyenlere teşekkür etmiyoruz. Filmler kamu spotu olmaz. Bizler o filmleri göstermeye devam edeceğiz.

Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması en iyi film ödülü: Metronom

12. Suç ve Ceza Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu 3 – Altin Terazi Uzun Metraj Film Yarismasi en iyi film odulu Metronom

Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması en iyi film ödülünü Metronom filmi aldı. Ödül, filmin yönetmeni Alexandru Belc’e iletilmek üzere, Mars Prodüksiyon’dan Ş. Ceren Ülgen’e, jüri üyesi Irina Wanka tarafından takdim edildi.

Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Özel Ödülü: Kurak Günler

12. Suç ve Ceza Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu 4 – Altin Terazi Uzun Metraj Film Yarismasi Juri Ozel Odulu Kurak Gunler

Festivalin Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması jürisi, bu yıl Kurak Günler filmine özel ödül verdi. Yönetmen Emin Alper’e ödülü, jüri üyesi Müge Özen tarafından verildi.

Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması en iyi film ödülü: Birlikte, Yalnız

Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması dalında en iyi film ödülü Birlikte, Yalnız filmine verildi. Ödül, filmin yönetmeni Kasım Ördek’e iletilmek üzere festival danışma kuruluna takdim edildi.

Kısa Metraj Belgesel Film Yarışması en iyi belgesel: Bir Atın Düşü

12. Suç ve Ceza Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu 5 – Kisa Metraj Belgesel Film Yarismasi en iyi belgesel Bir Atin Dusu

Altın Terazi Kısa Metraj Belgesel Film Yarışması kategorisinde en iyi belgesel film ödülü Bir Atın Düşü’ne verildi. Ödül, Jüri Başkanı Hasan Akbulut tarafından, filmin yönetmeni Marjan Khosravi’ye iletilmek üzere ortak yapımcı Sajedeh Saraei’ye verildi.

Kısa Metraj Belgesel Film Yarışması Jüri Özel Ödülü: Her Şey Yolunda

12. Suç ve Ceza Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu 6 – Kisa Metraj Belgesel Film Yarismasi Juri Ozel Odulu Her Sey Yolunda

Altın Terazi Kısa Metraj Belgesel Film Yarışması kategorisinde Jüri Özel Ödülü Her Şey Yolunda filmine verildi. Ödül Kıvılcım Akay tarafından yönetmen Muhammet Beyazdağ’a verildi.

Öğrenci Jürisi Ödülü: Hilal, Feza ve Diğer Gezegenler

12. Suç ve Ceza Film Festivali’nde Ödüller Sahiplerini Buldu 7 – Ogrenci Jurisi Odulu Hilal Feza ve Diger Gezegenler

Öğrenci Jürisi Ödülü ise Hilal, Feza ve Diğer Gezegenler filmine verildi. Ödül filmin yönetmeni Kutluğ Ataman’a öğrenci jürisi tarafından takdim edildi.

Habertürk Seyirci Ödülü: Kurak Günler

Habertürk Seyirci Ödülü filmi seyreden izleyicilerin oylarıyla belirlendi. Bu yıl izleyici Kurak Günler filmini ödüle layık gördü. Gözde Kural ödülü, filmin yönetmeni Emin Alper’e takdim etti.

Sinema profesyonelleri VisionIST Endüstri Günleri’nde buluştu

12. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nde bu yıl dördüncüsü düzenlenen VisionIST Endüstri Günleri’nde ise sinema profesyonelleri sinemaseverlerle bir araya getirildi. Atölye, panel ve ustalık sınıfından oluşan VisionIST’te endüstride farklı kuşaklardan gelen ulusal ve uluslararası meslek profesyonellerinin birbirini tanıması, iletişimde bulunması ve bu şekilde üretimlerine yansıtacak katkıyı sağlaması hedeflendi. VisionIST Endüstri Günleri, Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali Youtube platformundan canlı gerçekleştirildi.

Akademik Program “Eşitiz”

Eşitiz teması ile bu yıl eşitlik ve kadının insan haklarına ilişkin çeşitli sorunlar; 10 ülkeden 80 katılımcı tarafından ele alındı. İstanbul Üniversitesi Doktora Salonu’nda ve çeşitli sinema salonlarında ağırlığı yüz yüze 16 oturumun yanı sıra paneller ve öğrenci kulüplerinin film analizleri yaptığı forumlarla yürütüldü.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

33. Ankara Film Festivali’nde Yarışacak Filmler Belli Oldu 8 – Ela ile Hilmi ve Ali 1

33. Ankara Film Festivali’nde Yarışacak Filmler Belli Oldu

33. Ankara Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yarışacak
10. Engelsiz Filmler'de Ödüller Sahiplerini Buldu 9 – Beni Sevenler Listesi 2021

10. Engelsiz Filmler’de Ödüller Sahiplerini Buldu

10. Engelsiz Filmler Festivali'nde ödüle layık görülen isimler, kapanış töreninin