Ayvalık Film Festivali’nden Öğrencilere Açık Çağrı 1 – Ayvalik Genc Sinema

Ayvalık Film Festivali’nden Öğrencilere Açık Çağrı

31 Mayıs 2022

Seyir Derneği tarafından 16-21 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Ayvalık Uluslararası Film Festivali Türkiye’nin dört bir yanından gelecek öğrencileri Genç Sinema programı kapsamında festivalde ağırlayacak. Başvuran adaylar arasından seçilecek 30 öğrenci festival boyunca hem sektör profesyonellerinden eğitim alacak hem de festival ekibiyle çalışarak deneyim kazanacak.

Gençlerle yürütülecek eğitim projelerine büyük önem veren Seyir Derneği, düzenleyeceği Ayvalık Uluslararası Film Festivali kapsamında Kültür için Alan desteğiyle başta sinema bölümünde okuyan ya da üniversitelerin sinema kulüplerine üye olan öğrenciler olmak üzere, sinema alanında kendisini geliştirmek isteyen tüm öğrencilere açık bir çağrı yapıyor.

Genç Sinema’ya başvurusu kabul edilen 30 öğrenci festival boyunca Ayvalık’ta olacak, yapımcılık, yazarlık, yönetmenlik, kurgu, post-prodüksiyon gibi farklı alanlarda profesyonel isimlerin vereceği atölye çalışmalarına katılabilecek, aynı zamanda festival organizasyonunun farklı alanlarında görev alarak festivalin önemli bir parçası olacaklar. Ulaşım, konaklama ve yemek masrafları festival tarafından karşılanacak öğrenciler, yılın dikkat çekici ve merakla beklenen festival filmlerini izleme, panel ve konuşmaları takip etme, sinemacılarla tanışma ve sohbet etme imkânı bulacak. Programdaki atölyelerin dışında, festival organizasyonunda gönüllü olarak çalışarak tecrübe kazanacak ve kendilerini geliştirecekler.

Öğrenciler başvurularını 30 Haziran 2022 tarihine kadar buradaki form üzerinden yapabilirler.

Ayvalık Film Festivali’nden Öğrencilere Açık Çağrı 2 – Genc Sinema

Ayrıntılı bilgi için: gencsinema@ayvalikff.org

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

This will close in 20 seconds

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

13. İzmir Kısa Film Festivali 3 – afiş kısa

13. İzmir Kısa Film Festivali

Festivalin ulusal kategorisinde, 10 film Uluslararası kategorisinde ise 12 film
İÜ 11. Kısa Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu 4 – İnönü Üniversitesi Kısa Film Festivali Ödülleri 2

İÜ 11. Kısa Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

İnönü Üniversitesi 11. Uluslararası Kısa Film Festivali ödülleri düzenlenen kapanış