12 Yaşındaki Suç Dahisi 29 Mayıs’ta Sinemalarda 1 – Artemis Fowl 2020 1

12 Yaşındaki Suç Dahisi 29 Mayıs’ta Sinemalarda

Köklü bir soydan gelen 12 yaşındaki suç dahisi Artemis Fowl, babasının kaybolmasının ardından kendini güçlü ve gizli bir peri ırkına karşı vereceği güç ve akıl savaşının ortasında bulur.

Eoin Colfer’ın sevilen kitabına dayanan Disney’den “Artemis Fowl”, gizemli bir şekilde ortadan kaybolan babasını bulmaya çalışan, köklü bir suç dehası soyundan gelen 12 yaşındaki Artemis Fowl’un yolculuğunu anlatan fantastik, büyüleyici bir macera. Sadık koruyucusu Butler’ın yardımıyla Artemis, onu bulmak için yola koyulur ve böylece eski ve gizli bir medeniyeti yani perilerin olağanüstü gelişmiş dünyasını ortaya çıkarır. Babasının ortadan kaybolmasının bir şekilde gizli kapalı peri dünyasıyla bağlantılı olduğuna inanan kurnaz Artemis, tehlikeli bir plan yapar. Bu plan o kadar tehlikelidir ki sonunda kendini güçlü perilerle tehlikeli bir akıl savaşının ortasında bulur.

12 Yaşındaki Suç Dahisi 29 Mayıs’ta Sinemalarda 2 – Artemis Fowl 2020 2

“Artemis Fowl”un yönetmenliğini Kenneth Branagh yaptı. Kadrosundaki Ferdia Shaw, Lara McDonnell, Josh Gad, Tamara Smart, Nonso Anozie, Josh McGuire, Nikesh Patel ve Adrian Scarborough gibi oyunculara ise Colin Farrell ve Judi Dench eşlik etti. Amerikan Yapımcılar Birliği üyeleri Kenneth Branagh ve Judy Hofflund; Angus More Gordon ve Matthew Jenkins ile birlikte baş yapımcılığı üstlendiler. Conor McPherson ve Michael Goldenberg senaryoyu yazdı.

Eoin Colfer’ın 12 Yaşındaki Sevilen Suç Dahisi, Kenneth Branagh’ın Yönetmenliğinde Nefes Kesici, Fantastik Bir Macerada Sinema Perdesine Geliyor

“Disney ve Kenneth Branagh, hayal gücümü alıp bir parça Disney sihri ile karıştırmış ve bu büyülü karışımı gümüş ekrana yansıtmanın sihirli bir yolunu bulmuş. İzleyicilerin filmi seyretmesi için sabırsızlanıyorum.”

–Eoin Colfer, “Artemis Fowl”un Yazarı

“Eoin Colfer, mihenk taşı niteliğinde bir kitap serisi ve tamamen orijinal bir karakter dünyası yaratmış. Bu karizmatik anti-kahramanı tanıyan hayranların, tipik Artemis Fowl tarzında kurnazca şaşırtmacalardan ve dönemeçlerden oluşan sürpriz denizinin tadını, en az onu ilk kez sinemada görecek izleyiciler kadar çıkaracağını umuyoruz. Onun İrlandalı maceraları, küresel ölçekte nefes kesici, canlandırıcı ve enerjik bir kaçamak noktası. Meşhur küstahlığından ve kıvrak zekasından esinlenerek efsaneyi kitaplardan çıkarıp tanıtma ve umarım büyük ekran için yeni bir kahraman yaratma ayrıcalığını elde ettik. Bu yolculukta olmak büyük bir zevkti.”

Kenneth Branagh, “Artemis Fowl”un Yönetmeni

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir