25. James Bond Macerasının Çekimleri Başlıyor 1 – Bond 25 Logo

25. James Bond Macerasının Çekimleri Başlıyor

27 Nisan 2019

25. resmi James Bond macerasının çekimleri 28 Nisan 2019 tarihinde başlıyor. Filmin yönetmenliğini Cary Joji Fukunaga yaparken, Michael G. Wilson ve Barbara Broccoli de yapımcılığını üstleniyor. Daniel Craig’in beşinci kez Ian Fleming’in 007 James Bond karakterini canlandıracağı filmin kadrosuna yeni giren isimler arasında Rami Malek de yer alıyor.

James Bond yapımcıları Michael G. Wilson ve Barbara Broccoli, 25. resmi James Bond filminin çekimlerinin 28 Nisan 2019 tarihinde başlayacağını onayladı.

25. James Bond Macerasının Çekimleri Başlıyor 2 – Bond 25 1

Albert R. Broccoli’nin şirketi EON Productions ve Metro Goldwyn Mayer Stüdyoları’nın yapımı olan filmin yönetmenliğini Cary Joji Fukunaga yapıyor. Daniel Craig ise beşinci kez Ian Fleming’in 007 James Bond karakterini canlandırıyor.

Yönetmen Cary Joji Fukunaga, bu filmde Ralph Fiennes, Naomie Harris, Rory Kinnear, Lea Seydoux, Ben Whishaw ve Jeffrey Wright’ın rollerine geri döndüğünü, yeni katılan oyuncular arasında Ana de Armas, Dali Benssalah, David Dencik, Lashana Lynch, Billy Magnussen ve Rami Malek’in bulunduğunu belirtiyor.

Bond, aktif hizmetten ayrılmış ve Jamaika’da sakin bir hayatın keyfini sürmektedir. CIA’den eski dostu Felix Leiter yardım için kendisine başvurunca huzuru kısa sürer. Kaçırılan bir bilim insanını kurtarma görevi beklenilenden daha tehlikeli bir hal alır. Bond, tehlikeli yeni teknolojilerle silahlanmış, gizemli bir kötü adamın peşine düşer.

Yeni 007 macerasının çekimleri, Birleşik Devletler’de Pinewood Stüdyoları’nda, dış mekânlarda ise Londra, İtalya, Jamaika ve Norveç’te gerçekleşecek.

25. James Bond Macerasının Çekimleri Başlıyor 3 – Bond 25 2

Filme dair Wilson ve Broccoli şunları söylüyor, “Ian Fleming’in simgesel James Bond karakterini yarattığı ve Dr. No ile Live and Let Die filmlerinin çekildiği Jamaika’ya, Daniel Craig’in 007 serisindeki beşinci filmi olan Bond 25 ile döndüğümüz için heyecanlıyız.”

24. James Bond filmi Spectre’nin dünya çapındaki gişe hasılatı ABD dâhil 81 ülkede birinci sırada açılmış ve tüm dünyada 880 milyon dolar hasılat yapmıştı. Film, Birleşik Krallık’ta ilk 7 günlük hasılatında 63,8 milyon dolarla rekor kırmıştı. Serinin 23. filmi Skyfall tüm dünyada 1,1 milyar dolar hasılat yapmıştı.

NOTLAR:

  • Etkinlik, Jamaika’da bir zamanlar Ian Fleming’in 1952’de James Bond karakterini yarattığı yer olan evi GoldenEye’da yapıldı. Ian Fleming adada 12 roman ve kısa hikâyelerden oluşan iki koleksiyon yazmış. GoldenEye’ın sahibi ve işletmecisi Island Outpost, daha önce ise Island Records’un sahibi olan Chris Blackell’a ait.
  • GoldenEye, Bond 25 filminde çekim mekânı olarak kullanılmayacak.
  • İlk 007 filmi Dr. No’nun yapımcıları Albert R Broccoli ve Harry Saltzman. Sean Connery’nin rol aldığı film 1962’de Jamaika’da çekilmiş.
  • Yapımda, oyuncu kadrosunda ve teknik ekipte olmak üzere yaklaşık 500 Jamaika yerlisi görev alıyor ve yapım, Jamaika Hükümeti Kültür Bakanlığı, Turizm Bakanlığı ve Film Komisyonu tarafından destekleniyor.
  • James Bond, bugüne kadar çekilen 24 filmi ve çekimlerine başlamak üzere olan 25. filmiyle birlikte bugüne kadar yapılmış en uzun soluklu ve en başarılı film serilerinden biri.
  • Michael G. Wilson ve Barbara Broccoli, Albert R ‘Cubby’ Broccoli’nin görevini devralarak aralarında çok başarılı Skyfall ve Spectre’nin de bulunduğu son 8 Bond filmini birlikte yaptılar. Tüm James Bond filmleri de Metro-Goldwyn-Mayer Stüdyoları veya selefi United Artists işbirliğiyle yapıldı.
blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Bond 60 Yaşında, Ekim ve Aralık’ta Kundura Sinema’da 4 – The Man with the Golden Gun1974

Bond 60 Yaşında, Ekim ve Aralık’ta Kundura Sinema’da

Kundura Sinema’da yeni sezon, James Bond’un sinemadaki 60. yılını kutlayacak
Sabancı Vakfı 4. Kısa Film Yarışması’nın Jüri Üyeleri 5 – Najwa Najjar

Sabancı Vakfı 4. Kısa Film Yarışması’nın Jüri Üyeleri

Dijital Yalnızlık temasıyla gerçekleştirilen Sabancı Vakfı 4. Kısa Film Yarışması’nda