6. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması Jüri Üyeleri 1 – 6 DenizBank Ilk Senaryo Ilk Film Yarismasi

6. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması Jüri Üyeleri

22 Mart 2023

DenizBank ve Türkiye Sinema Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) iş birliğiyle düzenlenen 6. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nda Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması, İlk Senaryo Yarışması ve Yapım Destek Platformu’na katılan projeleri değerlendirecek jüri üyeleri belli oldu.

Sinemanın temelini oluşturan senaryo yazımının geliştirilmesi amacıyla bu yıl altıncısı düzenlenen DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nda genç senaristleri yolculuklarının başında desteklemek üzere para ödülünün yanında, tecrübeli yönetmen ve senaristler tarafından atölye programlarıyla ücretsiz eğitim olanağı da sunuluyor.

Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması’nın Jüri Başkanı Can Okan

Başkanlığını Inter Medya’nın Kurucusu ve CEO’su Can Okan’ın yapacağı Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması jürisinde yapımcı Başak Abacıgil, O3 Medya Dramalar Direktörü Çiğdem Geyik, oyuncu Melis Sezen, sanat yönetmeni Nilüfer Ayşe Çamur, yönetmen ve yazar Özer Feyzioğlu ve oyuncu Salih Bademci yer alıyor.

6. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması Jüri Üyeleri 2 – 6 DenizBank Ilk Senaryo Ilk Film Yarismasi Juri Uyeleri 1

Bu yıl ilk kez düzenlenecek Dizi – Mini Dizi Senaryo Yarışması’na katılan projelerin iki aşamalı değerlendirilmesinin ardından birinciye 30 bin TL para ödülü verilecek.

İlk Senaryo Yarışması 6. Kez Sinema Tutkunlarıyla!

6. yılında bir gelenek olma yolunda ilerleyen İlk Senaryo Yarışması’nın jürisinin başkanlığını yönetmen ve senarist Ozan Açıktan üstlenirken, jüride gazeteci Ali Eyüboğlu, DenizBank Kültür Sanat Yöneticisi Burcu Hancı, oyuncu, senarist, öykü yazarı Sema Ergenekon, oyuncu, yönetmen, yazar Tamer Levent ile yönetmen Türkan Derya yer alıyor.

6. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması Jüri Üyeleri 3 – 6 DenizBank Ilk Senaryo Ilk Film Yarismasi Juri Uyeleri 3

İlk Senaryo Yarışması’nda birincilik elde eden projeye 20 bin TL para ödülü verilirken; bu proje 7. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması’nda Yapım Destek Platformu kategorisine de doğrudan katılım hakkı sağlıyor. Ayrıca ilk 10’a kalan senaryolar, 3 bölümlük çevrimiçi Senaryo Geliştirme Atölyesi’ne de katılım sağlayabiliyor.

Yapım Destek Platformu’nun jürisinde ise birbirinden değerli isimler yer alıyor. Belirli nitelikleri karşılayan senaryoların daha profesyonel destek almaları için bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen Yapım Destek Platformu’nun jüri başkanlığını BKM Ceo’su Zümrüt Arol Bekçe üstleniyor. Jüride ayrıca yapımcı Bülent Turgut, oyuncu Kerem Bürsin, yapımcı Mehmet Canpolat, BLU TV CMO’su Merve Naz Atma Özdurak, oyuncu Nilperi Şahinkaya ve yapımcı Onur Güvenatam yer alıyor.

6. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması Jüri Üyeleri 4 – 6 DenizBank Ilk Senaryo Ilk Film Yarismasi Juri Uyeleri 2

Bu yıl ikinci kez düzenlenen Yapım Destek Platformu, proje geliştirme konusunda belirli bir aşamaya ulaşmış nitelikli yapımlara ihtiyaç duydukları maddi katkıyı sunmayı ve DenizBank ile TÜRSAK Vakfı’nın verdiği güçle daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağlamayı amaçlıyor. Yapım Destek Platformu’nun jürisi tarafından birinci seçilen projeye 50 bin TL ödül verilecek.

6. DenizBank İlk Senaryo İlk Film Yarışması ile ilgili ayrıntılı bilgi ve güncel duyurular ilksenaryo.com adresi ve TÜRSAK Vakfı’nın sosyal medya hesaplarından takip edilebilir.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması'nın Finalistleri Açıklandı 5 – Kısa Film

Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nın Finalistleri Açıklandı

Sabancı Vakfı’nın “Kısa Film Uzun Etki” sloganı ile düzenlediği Kısa
Antalya Film Festivali ile İlgili Sektörel Açıklama 6 – 39U7TFnqK0y6adn7sbT1eQ

Antalya Film Festivali ile İlgili Sektörel Açıklama

Antalya Film Festivali ile ilgili sektörel açıklama: Ulusal yarışmalar geri