Yazar hakkında: Begüm Özdemir

blank
1982 doğumlu yazar ilk sinema deneyimini L’ours (The Bear) filmiyle yaşamış olup Öteki Sinema'da yazmaya 2011 yılında başlamıştır. Sinema yazıları yazmasının yanı sıra dizi ve film çevirileri de yapmaktadır. Ayrıca büyük bir Stephen King ve Queen hayranıdır.

9 Yorumlar

 1. blank

  Merhaba
  Lütfen, lütfen, lütfen aklımı yıllardır kurcalayan şu filmi bulun. Her yolu denedim, yok, olmuyor. Çoçukluğumda seyrettiğim ve çok etkisinde kaldığım bir film. TRT nin tek kanallı döneminden, bu arada 73 doğumluyum, belki yararı olur. Filmde ağaçlar mutasyon geçirip yürüyorlar ve insanlara saldırıyorlardı. Hatta yüksek binalara bile çıkabilmeye başlamışlardı. İnsanlar sessiz olup, saklanarak yaşıyorlardı. En can alıcı sahnesi, ağaçın dalını mutfak camından içeri uzatıp kadını yakalamaya çalışmasıydı. Tripotlar film ya da dizisinin yayınlandığı zamanlardı. Bir insanın akıl sağlığını kurtaracaksınız, lütfennnn

 2. blank

  Merhaba, sizin aradığınız film The Day of the Triffids (1963) olabilir mi acaba? Aynı adlı John Wyndham romanından uyarlama. Film TRT’de gösterilmiş miydi tam olarak hatırlamıyorum ama yine aynı romandan uyarlanan BBC dizisi The Day of the Triffids (1981) gösterilmişti. Bir ihtimal bu da olabilir.

 3. blank

  Ben de bir film arıyorum lütfen yardım edin.. baba, anne, ve uç çocuğu yüksek katlı otel gibi duvarları komple ayna olan bir yerde kalıyorlar. ailesi bir yere gidince, tek başına kalan ailenin 7 8 yaşlarındaki kızı aynada beyaz saçlı kötü bir ruh görüyor kızın adını fısıldayıp kendine doğru çağırıyor kızın adı kerolayn…

 4. blank

  Ben de bir film arıyorum gürültüden ve seslerden aşırı rahatsız olan bir adam var.Eşi vefat etmiş bir ara gidip mezarını falan kazıyordu öyle bir sahne kaldı aklımda umarın bilen vardır.

 5. blank

  hedehödö aradığınız film Noise (2007) olabilir mi?

 6. blank

  Erhan Bey teşekkür ederim ama o değilmiş maalesef.

 7. blank

  Arkadaşlar bu filmi bulabilirseniz çok güzel bir film. TRT1’de eskiden Cuma akşamları olurdu sinema kuşağı. Bir adam ölür, bilim adami mi nedir bilinmez karısını rehin alır, polisler ikna etmeye çalışır, olmaz, polis vurur, adamın cesedini kaldırırken eli düşer ve elinden kıvılcım çıkar. SONRA adamı morga kaldırırlar. Neyse SONRA üniversiteli birkaç genç iddaya girerler ve kaybedene bir ceza verirler. Bir kız kabeder ve kıza o mozalede bir gece kalma cezası verirler ve o adam da canlanır, olanlar olur. Gerçekten güzel bir film. Benim yaşım 42, düşünün ne kadar eski…

 8. blank

  Bende cocuklugumda video kasetlerin oldugu zamanlarda izledigim bir korku filmi vardi.adi zombiler köyü.onu ariyorum bulamiyorum.yillar önce insanlari yakarak öldürüyolar ve aradan yillar geciyo bu insanlar bunlarin yakildigi yildönümü festivalinde diriliyolar ve atlarin ustunde her yere saldirip insanlari öldürüyolar .bu sekilde surukleyici bir korku filmiydi.ben 80 dogumluyum ve filmi yanlis hatirlamiyorsam 85 86 v.b yillarda video kasetinden devamli izlerdim.bulursaniz cok minnettar olurum.

 9. blank

  Merhaba arkadaşlar, çocukken 1988, 1989 yillarinda VHS’de seyrettiğim bir korku filmi arıyorum. Filmin konusu bir kız yurdunda geçiyordu. Bu kız yurdunun müdiresi, yurtta kalan kızları teker teker gizlice yemekhanenin kasaphanesinde keserek yurdun kalan kızlarına yediriyordu. Başrolde olan kız, odasındaki kız arkadaşlarının ansızın teker teker eksilmesinden şüphelenerek, sonunda sevgilisi olduğu müdirenin oğluyla birlikte, suçluyu yani müdireyi yakalıyordu.

  Film, başroldeki kızın, müdiyereyi keserek oğluna yedirdiği imasıyla bitiyordu.

  Bu filmi hatirlayaniniz var mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir