Pek Yakında: A Field in England 1 – A Field in England 01

Pek Yakında: A Field in England

25 Haziran 2013

A Field in England poster2011’in en sevdiğim filmlerinden biri olan Kill List’in yönetmeni Ben Wheatley, geçtiğimiz sene de Sightseers isimli, kara komedi sularında özgürce gezinen, çok ama çok eğlenceli bir işe imza atmıştı. Gittikçe genişleyen hayran kitlesini fazla bekletmeyen Wheatley, yeni filmi A Field in England ile 5 Temmuz’da görücüye çıkıyor.

“17. Yüzyıl, Cumhuriyetçiler ve Kraliyet yanlıları arasındaki İngiliz İç Savaşı. Savaş meydanından tüyen bir grup asker kaçağı otlarla kaplı arazide ilerlerken O’Neil isimli bir simyager tarafından esir alınır ve aradığı gizli hazineyi bulması için yardım etmeye zorlanır. Mantarlarla kaplı geniş bir alanda mola verip etraftaki mantar ile karınlarını doyururlar. Birden tartışma, kavga ve paranoya dolu bir kaosa sürüklenirler. Hazinenin altından başka bir şey olabileceği ihtimali netlik kazanırken, ağır ağır bölgedeki tüyler ürperten enerjinin kurbanı olurlar.”

Amy Jump ve Ben Wheatley’nin senaryosunu yazdığı filmin başrollerinde Michael Smiley, Peter Ferdinando, Reece Shearsmith, Julian Barratt, Richard Glover ve Ryan Pope gibi oyuncular yer alıyor.

Açıkçası fragmandan çok fazla bir şey anlaşılmıyor ve ne yalan söyleyeyim, yönetmen Wheatley değil de tanımadığım bir isim olsaydı bu filmi izlemek için hiçbir istek duymazdım. Ama Wheatley’nin şu anda bende başarısız bir iş ile tükenmeyecek kadar kredisi var. Dolayısıyla bu tuhaf fragmana rağmen A Field in England’ı merakla bekliyorum.

A Field in England 01

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

"Venom: Zehirli Öfke 2" 15 Ekim’de Sinemalarda 2 – Venom Zehirli Ofke 2 1

“Venom: Zehirli Öfke 2” 15 Ekim’de Sinemalarda

Venom: Let There Be Carnage / Venom: Zehirli Öfke 2,
Vincenzo Natali'nin Yeni Filmi: Haunter 3 – the haunted abigail breslin 510x340

Vincenzo Natali’nin Yeni Filmi: Haunter

Haunter, 1985 yılında şüpheli bir şekilde ölen ve hayatını kaybettiği