Ahmet Uluçay'ın Yarım Kalan Filmi Yeniden Çekilecek! 1 – ahmet ulucay in senaryosu osman nail dogan a emanet

Ahmet Uluçay’ın Yarım Kalan Filmi Yeniden Çekilecek!

20 Nisan 2019

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2019-2 sayılı Sinema Destekleme Kurulu kararlarıyla yapım desteği almaya hak kazanan projeler arasında yer alan Ahmet Uluçay’ın yazdığı Bozkırda Deniz Kabuğu senaryosu, Osman Nail Doğan yönetmenliğinde hayata geçecek.

İlk uzun metrajlı filmi ‘Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak’ ile ulusal ve uluslararası festivallerde birçok ödül kazanan yönetmen Ahmet Uluçay, yakalandığı beyin tümörü hastalığı nedeniyle, çekimlerine başladığı ‘Bozkırda Deniz Kabuğu’ filmini tamamlayamadan 2009 yılında hayata veda etmişti.

Ahmet Uluçay'ın Yarım Kalan Filmi Yeniden Çekilecek! 2 – osman dogan

Ahmet Uluçay’ın 1993 yılında kaleme aldığı ilk uzun metrajlı film senaryosu olan Bozkırda Deniz Kabuğu, vedasından 10 yıl sonra izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. 2019 yılı, Kültür Bakanlığı Sinema Destek Kurulu kararlarıyla yapım desteği almaya hak kazanan proje, Osman Nail Doğan tarafından beyazperdeye aktarılacak.

Ahmet Uluçay’ın oğlu İdris Uluçay, geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, Bozkırda Deniz Kabuğu filmini genç yönetmen Osman Nail Doğan’ın çekmesini istediğini belirtmişti. İdris Uluçay yaptığı açıklamada, “Osman Nail Doğan adında bir çocuk var. ‘Güvercin Hırsızları’ adlı bir filmi var. O ilgileniyor babamın senaryolarıyla. Duyarlı biri olduğu için onun çekmesini isterim” demişti.

Ahmet Uluçay'ın Yarım Kalan Filmi Yeniden Çekilecek! 3 – 374074

Dünya prömiyeri Saraybosna Film Festivali’nde yapılan ilk uzun metrajlı filmi “Güvercin Hırsızları” ile dikkat çeken 27 yaşındaki genç yönetmen Osman Nail Doğan, İstanbul Film Festivali – Köprüde Buluşmalar ve Adana Film Festivali gibi festivallerden ödüllerle döndü. Güvercin Hırsızları filminin festival yolculuğu İstanbul Film Festivali ve Ankara Film Festivali’nin ulusal yarışma bölümlerinde devam ediyor.

Osman Nail Doğan, önümüzdeki günlerde Bozkırda Deniz Kabuğu filmi için hazırlıklara başlayacak. Neden Film tarafından yapımı gerçekleştirilecek filmin çekimlerine 2019’un son aylarında başlanılması planlanıyor.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

55. Ulusal Yarışma Film Seçkisi Açıklandı 4 – Sibel

55. Ulusal Yarışma Film Seçkisi Açıklandı

55. Ulusal Yarışma film seçkisi açıklandı. Beyoğlu Sineması’nda düzenlenecek olan
Jack Reacher: Never Go Back'ten Türkçe Altyazılı Fragman! 5 – jack

Jack Reacher: Never Go Back’ten Türkçe Altyazılı Fragman!

2012 yılında çekilen ve başrolünde Tom Cruise'u izlediğimiz Jack Reacher'ın