Bir Garip Aile Komedisi Kelebekler'den Afiş ve Fragman 1 – Kelebekler 2

Bir Garip Aile Komedisi Kelebekler’den Afiş ve Fragman

14 Mart 2018

Tolga Karaçelik’ten, aile olamamak ve büyüyememişlik üzerine sıra dışı bir aile komedisi: Sundance Film Festivali 2018’den büyük ödülle dönen Kelebekler, 30 Mart’ta vizyona girmeye hazırlanıyor! Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ ve Tolga Tekin’in, 30 yıl ayrı kaldıktan sonra acayipliklerle dolu köylerinde bir araya gelen üç kardeşi canlandırdığı Kelebekler’in afişi ve fragmanı yayınlandı.

Bir Garip Aile Komedisi Kelebekler'den Afiş ve Fragman 2 – Kelebekler 01

Tolga Karaçelik, yazıp yönettiği yeni filmi Kelebekler ile Sundance Film Festivali 2018’de tarihi bir başarıya imza atarak, Dünya Sineması Jüri Büyük Ödülü kazanan ilk ve tek yerli yapım oldu. Gündeme damgasını vuran film, Avrupa prömiyerini ise 47. Uluslararası Rotterdam Film Festivali kapsamında yaptı. Güçlü mizahıyla izleyen herkesten büyük beğeni toplayan Kelebekler, şimdi de Türkiye’de izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

Yıllar sonra bir araya gelen üç kardeş: Cemal, Suzan ve Kenan… 30 yıl ayrı kaldıktan sonra, yıllardır haber almadıkları babalarından gelen bir telefon üzerine Hasanlar Köyü’ndeki evlerine giderler. Birbirini çok az tanıyan üç kardeş, köye vardıklarında babalarının öldüğünü öğrenirler. Cemal, Suzan ve Kenan acayipliklerle dolu bu köyde hem birbirlerinin hem kendilerinin hem de babalarının kim olduğunu anlama fırsatı bulurlar.

Çok sayıda ödül kazanan Gişe Memuru ve Sarmaşık filmleriyle uzun süre gündemden düşmeyen Tolga Karaçelik’in senaryosunu yazıp yönettiği Kelebekler’de; Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ, Tolga Tekin, Serkan Keskin, Hakan Karsak, Ezgi Mola, Ercan Kesal gibi oyuncular rol alıyor.

Yapımcılığını Tolga Karaçelik, Diloy Gülün ve Metin Anter’in yaptığı filmin ortak yapımcılığını ise Mehmet Kurtuluş, Vehbi Berksoy, Göktuğ Sarıöz ve Brave Born Production şirketiyle Kerem Bürsin ve Kemal Çömelek üstleniyor.

Dağıtımcılığını Chantier Films’in yaptığı Kelebekler, 30 Mart 2018 Cuma günü sinemalarda!

Bir Garip Aile Komedisi Kelebekler'den Afiş ve Fragman 3 – aile komedisi Kelebekler afiş

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Antalya Sinema Derneği Film Gösterimlerine Eleştirmen Katkısı 4 – x950

Antalya Sinema Derneği Film Gösterimlerine Eleştirmen Katkısı

Antalya Sinema Derneği yeni bir film izleme etkinliği başlatıyor!
Vin Diesel Helen Mirren’ı Ekibe Katmak İstiyor 5 – helen mirren 72263

Vin Diesel Helen Mirren’ı Ekibe Katmak İstiyor

Vin Diesel’in başrolünde olduğu gişe canavarı Hızlı ve Öfkeli serisine