Koleksiyoner Festivali ve Açık Hava Film Gösterimi 1 – Alacakaranlık The Fog

Koleksiyoner Festivali ve Açık Hava Film Gösterimi

18 Temmuz 2017

Temmuz ayında 4. sayısı ile okuyucu karşısına çıkan Alacakaranlık, son yıllarda ülkemizde de gözle görülür bir artış yakalayan korku sineması üzerine düzenlediği etkinlikler ile dikkat çekiyor. 22 Temmuz Cumartesi günü Kadıköy, Moda’da düzenlenecek “Alacakaranlık: Koleksiyoner Festivali ve Açık Hava Film Gösterimi” başlıklı yeni etkinliğe giriş ücretsiz.

Koleksiyoner Festivali ve Açık Hava Film Gösterimi 2 – Alacakaranlık Koleksiyoner Festivali ve Açık Hava Film Gösterimi22 Temmuz 2017 tarihinde İDEA Kadıköy’de saat 16.00’da kapılarını aralayacak olan etkinlik, çeşitli stantların yanında, birçok değerli etkinliğe de ev sahipliği yapacak. 25 farklı standda VHS, DVD, lobi kartları, sinema afişleri, çizgi roman, figür ve plak gibi nitelikli koleksiyon ürünlerine yer verilecek. Alacakaranlık çizerleri, 18.00’de başlayacak Çizim Atölyesi’nde uygulamalı bir workshop ile etkinliğe renk katacaklar. 22.00’de ise gecenin finali olarak Amerikan korku sinemasının önde gelen yönetmenlerinden John Carpenter’ın unutulmaz filmlerinden The Fog / Sis (1980) filminin gösterimi yapılacak. Geçmişe bağlı olarak açık hava sineması kültürüne uygunluğu, konu ve tematik olarak bireysel korkulardan ziyade toplumsal korkulara hitap etmesi ve sonuç olarak etkinlik kapsamında bir topluluk tarafından izlenecek olması da bu tercihi benzersiz kılmakta.

Yeni ve farklı etkinlikler organize edilmek için uzun süredir çalışmakta olan Alacakaranlık ekibi, bu sürecin çıktısı olan “Alacakaranlık: Koleksiyoner Festivali ve Açık Hava Film Gösterimi” etkinliği ile açık hava gösterim kültürünü ve korku sinemasını bir araya getirmeyi tasarlamaktadır. Böylece korku sinemasına olan ilginin arttırılması ve sinema kültürüne destek olunması amaçlanmaktadır.

Kadıköy’ün geniş kültür kataloğuna eşsiz bir katkı sağlayacak ve ortak ilgi alanlarına sahip farklı grupların geniş katılımıyla gerçekleşecek etkinliğe herkes davetlidir.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Etkinlik Programı

  • 16.00-21.30: Koleksiyoner Festivali
  • 18.00-21.30: Çizim Atölyesi
  • 22.00-00.00: “The Fog / Sis” Açık Hava Film Gösterimi ve Kapanış

Adres

İDEA Kadıköy
Caferağa Mah. Küçük Moda Burnu Sok. No:1
Kadıköy-İstanbul

[/box]

[box type=”note” align=”” class=”” width=””]

Detaylı bilgi için: https://www.facebook.com/events

[/box]

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

The Raid'in Devam Filmi Berandal'dan Yeni Bir Kare 3 – berandal 001

The Raid’in Devam Filmi Berandal’dan Yeni Bir Kare

Geçtiğimiz yılın heyecan verici filmlerinden The Raid’in devam filmi Berandal’ın
Bu Hafta Sonu Pina Bausch ile "Dans Aşkına" 4 – Pina Bausch

Bu Hafta Sonu Pina Bausch ile “Dans Aşkına”

Beykoz Kundura, Dünya Dans Günü’nde 14 yıl önce kaybettiğimiz efsanevi