Kıyamet Alametleri Filmin Sitesinde! 1 – Alameti kıyamet

Kıyamet Alametleri Filmin Sitesinde!

Asteros Film’in yapımcılığını, Doğa Can Anafarta’nın yönetmenliğini yaptığı Alamet-i Kıyamet Tarikat filmi 20 Mayıs’ta sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Filmin www.alametikiyamet.com sitesinde bugüne kadar kıyamet alameti sayılacak 142 olay ayrıntılı bir biçimde yer alıyor. Filmle ilgili her detayı bulacağınız sitede kıyamet alametlerinin detayları dikkat çekiyor! Ayrıca sitede kendi başınızdan geçen, kıyamet alameti sayılabilecek olayları da paylaşabilirsiniz!

Film 1999 yılında ülkemizde ve dünyada yaşanan olayları ‘korku – gerilim’ türüyle ele alıyor. Hikayenin merkezinde hamile olan ve yalnız yaşayan Elif yer alıyor. Tuhaf komşularıyla birlikte 72 No’lu apartmanda yaşayan ve hayatı bir karabasana dönen Elif’in yaşadıklarına tanıklık edeceğiniz Alamet-i Kıyamet hikayesi, mitolojisi ve korkunç karakterleriyle öne çıkıyor.

Doğa Can AnafartaYönetmen görüşü

“Yıllardır televizyonu açtığımızda izlediğimiz her haberden sonra kıyamet yaklaşıyor, kıyamet habercisi diyoruz çünkü her yıl haberler git gide kötüleşiyor. Sırf yurtiçi değil yurt dışında açlık, cinayet, hastalık savaşlar gündelik normal bir durum hali aldı. Her gün bir kadın cinayetiyle karşı karşıyayız.  Ülkemizde bu kadar korkunç olaylar yaşanırken kötülüğün yanı başımızda doğmuş olma ihtimalinin olasılığını hiç düşündünüz mü? Kötülük belki internet, belki kapitalizm belki savaşlar belki insanlar ama kötülük elbet bir gün beden bulacak. Onun beden bulması için savaşan tarikatlar belki yıllar önce mücadeleyi kazandı fakat son savaş bizi bekliyor. Bu savaş okyanus ötesindeki ülkelerle de olabilir yanı başınızda ki komşularla da fakat asıl savaş her zaman iyilik ve kötülük arasındadır.

Çıkış noktamızda bu konuları temel alıp daha sonra ülkemizde tarikatlara karşı duyulan ilgi ve 1999 yılında yaşanan satanizm furyasını birleştirdiğimiz görüntü ve hikaye işleme anlamında yenilik yaratacak film yaptık, emeğe geçen ve izleyen herkese şimdiden teşekkürler.”

Filmin künyesi
Yönetmen, Senarist : Doğa Can Anafarta

Yapımcılar : Kanat Doğramacı, Oğuzhan Başoğlu

Oyuncular : Büşra Çubukçuoğlu, Funda Ersin, Murat Onuk, Doğuş Gün Demir, Müge Esmeray, Belgi Saygı, Enis Zeytinler, Sedat Savtak.

Görüntü Yönetmeni : Mehmet Başbaran – Yapım : Asteros – Tür : Korku, Gerilim – Müzik : Temel Zümrüt – Kurgu : Vedat Ergin – Süre : 90 Dakika – Vizyon Tarihi 20 Mayıs 2016

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir