Alamet-i Kıyamet’in doğumuna hazır olun! 1 – alamet i kıyamet 7

Alamet-i Kıyamet’in doğumuna hazır olun!

31 Ocak 2016

alamet-i kıyamet (1)Asteros Film’in yapımcılığını, Doğa Can Anafarta’nın yönetmenliğini yaptığı Alamet-i Kıyamet Tarikat filmi 20 Mayıs’ta sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Film 1999 yılında ülkemizde ve dünyada yaşanan olayları ‘korku – gerilim’ türüyle ele alıyor. Hikayenin merkezinde hamile olan ve yalnız yaşayan Elif yer alıyor. Tuhaf komşularıyla birlikte 72 No’lu apartmanda yaşayan ve hayatı bir karabasana dönen Elif’in yaşadıklarına tanıklık edeceğiniz Alamet-i Kıyamet hikayesi, mitolojisi ve korkunç karakterleriyle öne çıkıyor.

Yönetmen görüşü

Yıllardır televizyonu açtığımızda izlediğimiz her haberden sonra kıyamet yaklaşıyor, kıyamet habercisi diyoruz çünkü her yıl haberler git gide kötüleşiyor. Sırf yurtiçi değil yurt dışında açlık, cinayet, hastalık savaşlar gündelik normal bir durum hali aldı. Her gün bir kadın cinayetiyle karşı karşıyayız.  Ülkemizde bu kadar korkunç olaylar yaşanırken kötülüğün yanı başımızda doğmuş olma ihtimalinin olasılığını hiç düşündünüz mü? Kötülük belki internet, belki kapitalizm belki savaşlar belki insanlar ama kötülük elbet bir gün beden bulacak. Onun beden bulması için savaşan tarikatlar belki yıllar önce mücadeleyi kazandı fakat son savaş bizi bekliyor. Bu savaş okyanus ötesindeki ülkelerle de olabilir yanı başınızda ki komşularla da fakat asıl savaş her zaman iyilik ve kötülük arasındadır.

Çıkış noktamızda bu konuları temel alıp daha sonra ülkemizde tarikatlara karşı duyulan ilgi ve 1999 yılında yaşanan satanizm furyasını birleştirdiğimiz görüntü ve hikaye işleme anlamında yenilik yaratacak film yaptık, emeğe geçen ve izleyen herkese şimdiden teşekkürler.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

alamet-i kıyamet (8)Filmin künyesi
Yönetmen, Senarist : Doğa Can Anafarta – Yapımcılar : Kanat Doğramacı, Oğuzhan Başoğlu

Görüntü Yönetmeni : Mehmet Başbaran – Vizyon Tarihi 20 Mayıs 2016

Oyuncular : Büşra Çubukçuoğlu, Funda Ersin, Murat Onuk, Doğuş Gün Demir, Müge Esmeray, Belgi Saygı, Enis Zeytinler, Sedat Savtak.[/box]

Alamet-i Kıyamet Tarikat’ın sosyal medya hesapları;

https://www.facebook.com/AlametiKiyamet

https://twitter.com/alamet_ikiyamet

https://www.instagram.com/alametikiyamet/

alamet-i kıyamet (2) alamet-i kıyamet (3) alamet-i kıyamet (4) alamet-i kıyamet (5) alamet-i kıyamet (6) alamet-i kıyamet (7) alamet-i kıyamet (9)

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Godzilla Köklerine David S. Goyer ile Dönüyor! 2 – Godzilla King of the Monsters Wallpaper yvt2

Godzilla Köklerine David S. Goyer ile Dönüyor!

Godzilla hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Godzilla'yı orijinal köklerine
Child's Play Yeniden Çevrimi Yolda 3 – Child s Play chucky 96736 800 600

Child’s Play Yeniden Çevrimi Yolda

Yeni Child's Play yolda! Myers, Jason ve Freddy derken korku