Tereddüt Çizgisi 80. Venedik Film Festivali’nde 1 – Tereddut Cizgisi 1

Tereddüt Çizgisi 80. Venedik Film Festivali’nde

26 Temmuz 2023

Selman Nacar’ın yeni filmi Tereddüt Çizgisi, dünya prömiyerini 80. Venedik Film Festivali’nde gerçekleştirecek. Bu sene 30 Ağustos-9 Eylül tarihlerinde yapılacak festivalde Tereddüt Çizgisi, Orizzonti Bölümü’nde yarışacak.

İlk filmi İki Şafak Arasında ile ulusal ve uluslararası festivallerden birçok ödül kazanan Selman Nacar’ın ikinci uzun metrajlı filmi Tereddüt Çizgisi, 80. Venedik Film Festivali’nin resmi yarışma seçkisi olan Orizzonti Bölümü’ne kabul edildi.

Tereddüt Çizgisi 80. Venedik Film Festivali’nde 2 – Tereddut Cizgisi 2

Selman Nacar’ın yazıp yönettiği Tereddüt Çizgisi’nin başrolünde Tülin Özen yer alırken kendisine Oğulcan Arman Uslu, Gülçin Kültür Şahin, Vedat Erincin ve Erdem Şenocak eşlik ediyor. Filmde Avukat Canan’ın masum olduğuna inandığı ve uzun süredir savunduğu bir cinayet zanlısının hüküm duruşması gününde kendi vicdanıyla yüzleşmek zorunda kalmasının hikayesi anlatılıyor.

Yapımcılığını Kuyu Film, Fol Film, Karma Films, TRT, BKM Mutfak, Sev Yapım, Nephilim Producciones, Point Film ve Arizona Productions’ın üstlendiği Tereddüt Çizgisi’nin çekimleri 2022 yılında Uşak’ta gerçekleştirildi. Türkiye, İspanya, Romanya ve Fransa ortak yapımı olan film San Sebastian Film Festivali WIP, Cinelink, Arras Days, First Cut Lab, Köprüde Buluşmalar ve Antalya Film Forum destekleriyle tamamlandı.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Tereddüt Çizgisi

Yönetmen: Selman Nacar
Senaryo: Selman Nacar
Oyuncular: Tülin Özen, Oğulcan Arman Uslu, Gülçin Kültür Şahin, Vedat Erincin, Erdem Şenocak
Görüntü Yönetmeni: Tudor Panduru
Yapım Tasarımcısı: Meral Aktan
Kurgucu: Melik Kuru, Selman Nacar
Cast Direktörü: Ezgi Baltaş
Ses Tasarımcısı: Ismael Calvo Delgado
Yapımcılar: Burak Çevik, Diloy Gülün, Selman Nacar
Ortak Yapımcılar: Koray Köse, Alper Aydın, Luis Collar Carrio, Jorge Moreno Vergara, Oana Giurgiu, Guillaume de Seille

[/box]

Sinopsis

İdealist bir ceza avukatı olan Canan’ın hayatı, gündüzleri adliyede, geceleri ise hastanede solunum cihazına bağlı yaşayan annesinin yanında mekik dokuyarak geçmektedir. Uzun süredir emek verdiği bir cinayet zanlısının karar duruşması gününde Canan; annesi, hâkim ve sanığın hayatını etkileyecek ahlaki bir tercih yapmak durumunda kalır.

Tereddüt Çizgisi 80. Venedik Film Festivali’nde 3 – Tereddut Cizgisi 3

Selman Nacar

Selman Nacar, 2015 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden, 2016 yılında da Film Fakültesi’nden mezun olmuştur. Yüksek lisansını Columbia Üniversitesi Film Yönetmenliği bölümünde tamamlamış ve ardından aynı üniversitede yönetmenlik üzerine dersler vermiştir. Ayrıca Nacar, Berlinale Talents 2019 ve First Films First 2020 mezunlarındandır. Nacar’ın ilk filmi İki Şafak Arasında, 69. San Sebastian Film Festivali’nde prömiyerini yapmış ve 39. Torino Film Festivali’nde En İyi Film, 58. Antalya Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve Cahide Sonku Ödülleri başta olmak üzere birçok ödül kazanmıştır. Nacar’ın ikinci filmi Tereddüt Çizgisi, prömiyerini 80. Venedik Film Festivali’nde gerçekleştirecektir.

Tereddüt Çizgisi 80. Venedik Film Festivali’nde 4 – Selman Nacar

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Dragonball Evolution Ödüllü Yarışmamız Sonuçlandı 5 – dragon

Dragonball Evolution Ödüllü Yarışmamız Sonuçlandı

Tiglon'un katkıları ile düzenlediğimiz yıl sonu ödüllü yarışmamız sonuçlandı. Büyük
Tom Hardy “Suicide Squad”a İmza Atmaya Hazırlanıyor! 6 – GalleryComics 1900x900 20140416 SSQUAD Cv30 531fb5046ad570.75373752

Tom Hardy “Suicide Squad”a İmza Atmaya Hazırlanıyor!

Son dönemin aranılan oyuncusu karizmatik aktör Tom Hardy de DC’nin