Kısa Film: Allegretto (2017)

İstanbul Film Akademi’nin (İFA) eğitmenlerinden olan ve İFA’nın YouTube kanalında video serileri yapan yönetmen İlker Canikligil’in Allegretto isimli kısa filmi, “Olmaz Öyle Saçma Şey” programının 25. bölümünde ilk defa izleyiciler ile buluştu. Veysi Sala ile birlikte birlikte filmin yapımcılığını yapan Canikligil aynı zamanda senaryo, kamera ve kurgu işlerini de üstlenmiş. Kısa film, Halil Bilir’in “Et” isimli özgün hikayesinden uyarlanmış.

Kısa Film: Allegretto (2017) 1 – vlcsnap 2018 03 03 20h57m16s064

Okuldaki atölye çalışmaları temelinde kısıtlı zaman, kısıtlı oyuncu ve tek mekanda çekilen filmin oyuncuları Serpil Özcan ve Emre Erturan. Veysi Sala ise “kısmen” gözükmüş diyebiliriz.

İsmini Beethoven’in 7. senfonisinin 2. kısmından (allegretto hızında) alan film, kadına şiddet ve taciz ekseninde 5 dakikalık kısa, sert ve karanlık bir intikam öyküsünü ele alırken Serpil Özcan rolünün hakkını veriyor.

Yazar hakkında: S. Özgür Ilgın

blank
1977 Yılında Aydın'da doğdu. Üniversitede bir elin parmakları kadar üyesi olan Felsefe Topluluğunun çıkardığı, iki elin parmakları kadar “tirajı” olan Yitik adlı fotokopi fanzinde öykü ve albüm tanıtımları yazdı. Blues, Heavy/Rock, Doom, Thrash, Death, Jazz ve Proggressive müziğe bayılıyor. Sergio Leone'yi David Lynch'i, Stanley Kubrick'i, Metin Erksan'ı, Ertem Eğilmez'i, Nuri Bilge Ceylan'ı, Zeki Demirkubuz'u ve Yılmaz Atadeniz'i çok seviyor, sinema ve müzik gibi eğitiminin olmadığı konularda ukalalık etmekten çok hoşlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir