Rise Of The Rebellion / Türk Star Wars Fan Filmi 1 – swartic

Rise Of The Rebellion / Türk Star Wars Fan Filmi

24 Eylül 2010

Rise Of The Rebellion / Türk Star Wars Fan Filmi 2 – SWR01Fan film konsepti  çok uzun zamandır varolmasına rağmen internetin yayılmasıyla örneklerini çoğalttığı bir tür oldu. Fan film adından anlaşılabilineceği gibi bir filmin hayranları tarafından yapılan adaptasyon versiyonu. Kimi zaman bu parodi olarak karışımıza çıkarken kimi zamanda dijital teknolinin ev bilgisayarlarına kadar girimiş olması ile ucuz film tekniklerinin birleşimi sonucu orjinaliyle boy ölçüşebileck kalitede olabiliyor. Öyleki Lucas Film Ltd. her yaz resmi Star Wars fan -film yarışması bile düzenliyor.

Yapımcı ve yönetmenliğini Can Akdağ’ın üstlendiği, 3 boyutlu animasyonların ise Batuhan Çokmar tarafından hazırlandığı Rise of The Rebellion projesi Ankara’daki bir kaç Star Wars hayranı ve iletişim tasarım bölümü öğrencilerinin iştirakiyle doğdu. Turkfanfilm.net adlı sanal oluşum bünyesinde çalışmalarına başlayan ekip, daha önceki yıllardada fan-film denemeleri yapmıştı ancak istenilen sonuç alınamamıştı. 2006 yılında orta metrajlı bir film olarak düşünülen Rise of The Rebellion’ın çekimleri 2008 yılında tamamlandı. 2010 yılında ise yine yeni bir tür olan internet dizisi şeklinde yayınlanmasına karar verildi. Geçen yıllar içerisinde proje yabancı Star Wars hayranlarının da iştirakiyle uluslararası bir proje haline geldi. Amatör Türk oyuncularla ingilizce çekilen filme Amerika, Avusturalya ve İngiltere’deki Star Wars hayranları tarafından dublaj yapıldı.

Rise Of The Rebellion / Türk Star Wars Fan Filmi 3 – SWR02

Bölümleri aylık olarak yayınlanan Rise of the rebellion toplam 6 bölümden oluşuyor. Projenin tanıtım fragmanı ve ilk 4 bölümü şu an yayında. Bölüm süreleri 6 dakika ile 10 dakika arasında değişiyor. Seriyi aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

http://vimeo.com/channels/132852

blank

İlker Güler

1977 İstanbul doğumlu, 3 film bir arada sever, Betamax dostu bir sinemaseverim :)

1 Comment

  1. Bence çok başarılı arkadaşlar, tebrik ederim. Cem Yılmaz izlese GORA ekibini bu arkadaşlardan kurardı kesinlikle.

    may the force be with you

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Friday the 31st: Michael vs Jason (2005)

Youtube üzerinde keşfettiğim Friday 31st: Michael vs Jason filmi açıkçası
Too Late (2011) 4 – zombieland002

Too Late (2011)

Too Late, yaklaşık 2 dakikalık kısacık süresine rağmen, derdini en