Amsterdam 7 Ekim’de Sinemalarda

Oscar adayı yönetmen David O. Russell’ın yeni filmi Amsterdam, 7 Ekim’den itibaren sinemalarda vizyona giriyor.

7 Ekim 2022’de vizyona girecek olan Amsterdam filminin oyuncu kadrosu şu isimlerden oluşuyor: Oscar ödüllü Christian Bale, iki kez Oscar adayı olan Margot Robbie, John David Washington, Alessandro Nivola, Andrea Riseborough, Anya Taylor-Joy, Chris Rock, Matthias Schoenaerts, Michael Shannon, Mike Myers, Taylor Swift, Zoe Saldana, Oscar ödüllü Rami Malek ve iki kez Oscar ödülü kazanmış olan Robert De Niro.

20th Century Studios ve New Regency yapımı, ünlü yazar ve yönetmen David O. Russell’ın son filmi Amsterdam, kendilerini Amerika tarihinin en şok edici entrikalarından birinin merkezinde bulan üç yakın arkadaş hakkındaki orijinal suç hikayesini ele alıyor. Tarihi gerçekleri, sinematik bir deneyimle kurgulayarak zekice bir araya getiren büyüleyici ve zengin bir anlatıma sahip film, 7 Ekim 2022’de izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Beş kez Oscar adayı olan David O. Russell’ın yazıp yönettiği Amsterdam filminin yapımcılığını Arnon Milchan, Matthew Budman, Anthony Katagas, David O. Russell ve Christian Bale üstleniyor. İdari yapımcı koltuğunda ise Yariv Milchan, Michael Schaefer ve Sam Hanson oturuyor.

Amsterdam

TÜR: Tarihi Drama, Komedi
VİZYON TARİHİ: 7 Ekim 2022
YAPIM: 20th Century Studios ve New Regency
YÖNETMEN: David O. Russell
SENARYO: David O. Russell
OYUNCU KADROSU: Christian Bale, Margot Robbie, John David Washington, Alessandro Nivola, Andrea Riseborough, Anya Taylor-Joy, Chris Rock, Matthias Schoenaerts, Michael Shannon, Mike Myers, Taylor Swift, Timothy Olyphant, Zoe Saldaña, Rami Malek ve Robert De Niro
SÜRE: 134 Dakika
HİKAYE: Kendilerini Amerika tarihinin en şok edici entrikalarından birinin merkezinde bulan üç yakın arkadaş hakkındaki orijinal suç hikayesi.

Amsterdam 7 Ekim’de Sinemalarda 5 – Amsterdam 2022 poster

Amsterdam 7 Ekim’de Sinemalarda 6 – Amsterdam 10

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir