Yorgos Lanthimos’un Son Filmi Merhamet Hikayeleri’nden İlk Fragman Yayınlandı

17 Nisan 2024

11 dalda Oscar adayı olan ve 2023 senesinden bugüne sezonun en çok konuşulan filmlerinden biri olan Poor Things / Zavallılar’ın yönetmeni Yorgos Lanthimos’un yeni filmi Kinds of Kindness / Merhamet Hikayeleri’nin ilk fragmanı yayınlandı. Oscar ödüllü Emma Stone ile Oscar adayları Jesse Plemons ve Willem Dafoe’nin başrolleri paylaştığı ve 5 Temmuz’dan itibaren sinemaseverlerle buluşacak olan film, kendi hayatının kontrolünü ele geçirmeye çalışan bir adamın hikayesini anlatıyor.

Dünya prömiyerini yaptığı 80’inci Venedik Film Festivali’nden büyük ödül Altın Aslan ile ayrılan ve tam 11 dalda Oscar’a aday gösterilen, Emma Stone’a En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar kazandıran Zavallılar’ın rüzgarı devam ederken Yorgos Lanthimos’un 5 Temmuz’da vizyona girecek son filmi Merhamet Hikayeleri’nin ilk fragmanı paylaşıldı.

Kendi hayatının kontrolünü ele geçirmeye çalışan seçeneksiz bir adamın hikayesini anlatan üç parçalı bir masal olarak nitelendirilen filmde izleyiciler, denizde kaybolan karısının geri döndüğünü ancak farklı biri gibi göründüğünü fark eden bir polis memuru ile kaderinde olağanüstü bir ruhani lider olmak olan ve özel yeteneklere sahip birini bulmaya çalışan kararlı bir kadının dünyasına davet ediliyor.

Searchlight Pictures imzalı filmin oyuncu kadrosunda Margaret Qualley, Oscar adayı Hong Chau, Joe Alwyn, Mamoudou Athie ve Hunter Schafer gibi yıldız isimler yer alıyor.

Yorgos Lanthimos’un senaryosunu Efthimis Filippou ile birlikte yazdığı ve ikilinin beşinci işbirliği olan Merhamet Hikayeleri, 5 Temmuz’dan itibaren sinemaseverlerle buluşacak.

Yorgos Lanthimos’un Son Filmi Merhamet Hikayeleri’nden İlk Fragman Yayınlandı 1 – Kinds of Kindness 2024 poster Yorgos Lanthimos

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Dev Avcısı / I Kill Giants 27 Temmuz'da Sinemalarda 2 – Dev Avcısı I Kill Giants 5

Dev Avcısı / I Kill Giants 27 Temmuz’da Sinemalarda

Harry Potter’ın yapımcılarının imzasını taşıyan Dev Avcısı / I Kill
Freaky / Sıra Dışı Yeni Fragman ve Poster 3 – Freaky Sira Disi 1

Freaky / Sıra Dışı Yeni Fragman ve Poster

Öldüren beden değişimi! Freaky / Sıra Dışı filminin ilk fragmanı