Arnold'un Beyazperdede Öldürdüğü Her Şey 1 – arnold as terminator

Arnold’un Beyazperdede Öldürdüğü Her Şey

19 Aralık 2013

arnold-schwarzenegger-body-now-282Evet sayın okuyucu. Sen oradaki! Arnold Schwarzenegger adındaki yürüyen ölüm makinesinin oyunculuk kariyeri boyunca neler öldürdüğünü hiç mi merak etmedin? Ben de merak etmiyordum şahsen ama Arnold’un beyazperdede öldürdüğü her şey temalı böyle bir video görünce kendimi tutamadım ve seyretmeye koyuldum.

28 dakika boyunca Arny babanın öldürdüklerini ve öldürme şekillerini izlediğimiz bu sanat eserini hemen aşağıda izleyebilirsiniz. Toplam 509 “şey” öldürmüş olan bir dev kendisi. Her biri bu video içinde var. Gerçekten beynimizde yer etmiş ya da unutulup gitmiş bir çok sahneyi hatırlamamızı sağlıyor.

İlginç bir istatistik ise Arnold’un 509 öldürme eylemi, beyazperdenin en korkunç 10 katilinin toplamına oldukça yakınmış (aradaki fark 156). Ayrıca en korkunç seri katillerimizden, 300+ kişi öldürmüş Jason Voorhees’e de büyük bir fark atıyor. Tabi o tek bir karakter, ancak Last Action Hero’da bile 20 kişi öldürmüş bir Arnold gerçeği ile de yüzleşmemiz lazım.

Diğer katillerimizin ise hitleri şu şekilde  Pennywise (9), Candy Man (22), Chucky (30), Leatherface (31), Pinhead(35), Jigsaw (40), Freddy Krueger (42),  Leprechaun (45), Michael Myers (111).

Bu saygı duruşu sayılabilecek videoyu sizlere sunmaktan kıvanç duyuyoruz. Tadını çıkarın!

Kaynak: Geeks of Doom

blank

Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Amerikan Dedektiflik Filmlerinde Revizyon: 1970'ler 2 – chinatown origina

Amerikan Dedektiflik Filmlerinde Revizyon: 1970’ler

70’li yıllarda “Amerikan Dedektiflik Filmlerinde Revizyon Dönemi”ne ait birçok seçkin
Lina Romay 3 – 2962159263 fd4f348642

Lina Romay

Jet Yönetmen Jess Franco, Soledad'ın şehvetli bir reenkarnasyonu dediği Lina