Art of B-Movies: Remake Exhibition 1 – yilmayan seytan 1972

Art of B-Movies: Remake Exhibition

18 Eylül 2018

Red Bull Music Festival: Ücretsiz Etkinlikler

Art of B-Movies: Remake Exhibition

BantMag kürasyonu ile klasikleşmiş filmlerin efsanevi afişleri bir dizi illüstratör ve sanatçı tarafından yeniden yorumlanıyor.

Barış Şehri, Berat Pekmezci, Berkay Dağlar, Burak Dak, Burak Şentürk, Erkut Terliksiz, Ethem Onur Bilgiç, Furkan “Nuka” Birgün, Gizem Winter, Mert Tugen, Naz Tansel, Özgü Aydar, Rajab Eryiğit, Sadi Güran, Sedat Girgin, Selçuk Ören, Sümeyye Kesgin, Yağız Gülseven, Yıldıray Çınar ve Zeynep Özatalay işleriyle bu sergide yer alacak isimler.

Art of B-Movies: Remake Exhibition 2 – Burak Şentürk Şeytan afiş

İmkanlar ne kadar kısıtlıysa yaratıcılık o kadar körüklenir. Hatta bazen absürt bir noktaya kadar ulaşabilir. ’50’lerde başlayan ve ’80’lere dek doludizgin ilerleyen B-movie akımı bu birkaç cümlenin altını fazlasıyla dolduruyor. Düşük bütçeler, yaratıcı fikirler ve tuhaf yapımlar. Yeşilçam tarihi ise kelimenin tam manasıyla bir B-movie cenneti.

Tematik olarak İstanbul’un kültür hayatına farklı noktalardan dokunmayı amaçlayan Red Bull Music Festival tam da bu sebeple, B-movie’lere özel bir ilgi gösteriyor. Gece gösterimleri, yeniden yorumlanan afişler, söyleşiler ve dahası! Festivalin bu başlığının en heyecan verici etkinliklerinden biriyse, Yılmayan Şeytan filminin canlı olarak sahnede yeni müziklerine kavuşacak olması. Gaye Su Akyol ve Bubituzak 27 Eylül’de Kadıköy Sineması’nda efsane filmi yepyeni müzikleriyle izleyici ile buluşturacaklar. Yani filmi canlı bir “soundtrack” konseri eşliğinde izleyeceğiz. Üstelik tamamı film için hazırlanmış yepyeni besteler duyacağız.

Açılış Kokteyli: 24 Eylül Pazartesi – 19:00

Girişlerin ücretsiz olduğu bu sergiye katılmak için tek yapmanız gereken şuradan iletişim bilgilerinizi ulaştırmak.

Red Bull Music Festival İstanbul’un diğer geceleri ile ilgili detaylar RedBullMusic.com/Istanbul adresinde.

Art of B-Movies: Remake Exhibition 3 – Red Bull Music Festival İstanbul Yılmayan Şeytan poster

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

İlk Türk Zombi Filmi Çekiliyor

Sinema yazarları Murat Emir Eren ile Talip Ertürk, ilk Türk
Ölüm Günün Kutlu Olsun 2'den Poster 4 – Ölüm Günün Kutlu Olsun 2 2

Ölüm Günün Kutlu Olsun 2’den Poster

Katilin dönüşü ölümcül olur! Christopher Landon'ın yönettiği Happy Death Day