Birds of Prey: Feminist Süper Kahraman Filmi! 1 – Birds of Prey ust

Birds of Prey: Feminist Süper Kahraman Filmi!

12 Ekim 2019

Başarılı oyuncu Ewan McGregor, merakla beklenen Yırtıcı Kuşlar filmi hakkında konuştu. McGregor, DC Comics’in favori kadın karakterlerini bir araya getirecek olan filme dair yaptığı açıklamalarda, filmin feminist yanına da değindi.

Harley Quinn rolünü ilk olarak Suicide Squad filminde üstlenmiş olan Oscar adayı güzel yıldız Margot Robbie’nin başını çektiği kadın kahraman ekibi, mücadelenin göbeğine atılmaya hazırlanıyor. Filmin kötü adamına hayat veren, Star Wars serisinin genç Obi-Wan Kenobi’si olmanın yanı sıra Trainspotting ve Moulin Rouge gibi klasik filmlerle de hafızalarımıza kazınan Altın Küre ödüllü Ewan McGregor da, yönetmenlğini Cathy Yan’ın üstlendiği “Birds of Prey (And The Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)” filmi hakkında konuştu. Filme dair Heroic Hollywood’a röportaj veren başarılı oyuncu, “Bu feminist bir film.” dedi.

“Bu filmle ilgili beni en çok ilgilendiren şey, feminist bir film olması. Çok ince yazılmış, kadın düşmanlığına dair gerçek bir bakışı içeren bir senaryoya sahip. Ve bence biz (erkeklerin) buna ihtiyacımız var, karşı cinsle nasıl davrandığımızın daha fazla farkında olmamız gerekiyor. Değişim için bize öğretilmeli. Filmlerdeki kadın düşmanı karakterler genellikle aşırıdır; tecavüz ederler, kadınları döverler… Ve böyle insanları temsil etmek meşrudur, çünkü var olurlar ve tabii ki en kötüsü onlardır.” diye belirten oyuncu, “Ancak bu filmin diyaloglarında, gündelik hayattaki, farkına bile varmadığımız kadın düşmanlığına dair mesajlar var. Bütün bunlar senaryoda çok ince bir şekilde yer alıyor. Bunu mükemmel buldum.” diye konuştu.

Cloverfield serisinden tanıdığımız Mary Elizabeth Winstead’in hayat verdiği, Gotham şehrinde suçla savaşan bir kanun savaşçısı olan Helena Bertinelli, namı diğer The Huntress ve Jurnee Smollett-Bell’in hayat verdiği, suçla savaşan bir aileden gelen yakın dövüş ustası Dinah Laurel, namı diğer Black Canary’nin de Quinn’in yanında yer aldığı kadınlar ekibi, genç bir kızı kötü bir mafya babasının elinden kurtarmak üzere harekete geçiyor.Kadın kahramanlar, Grey’s Anatomy, Veep ve Happyland gibi yapımlarda birkaç kere görünen genç yıldız Ella Jay Basco’nun canlandırdığı Cassandra Cain’i korumaya çalışırken Black Mask, gerçek ismiyle ise Roman Sionis’e karşı mücadele ediyorlar.

Senaristliğini Bumblebee, Shut In, Unforgettable gibi filmleriyle tanıdığımız Christina Hodson’ın üstlendiği filmin kadrosunda komedyen Ali Wong ve Chris Messina da yer alıyor. Messina, mafya babası Carmine Falcone’un için çalışan, Falcone’un emekli olduktan sonra Penguen olarak tanınan Oswald Cobblepot ile ittifak kuran seri katil ve tetikçi Victor Zsasz karakterini canlandıracak. “Yırtıcı Kuşlar” 7 Şubat 2020’de ülkemizde vizyona girecek.

Kaynak: beyazperde.com

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Fareler Oyunda Direniş Özel Sayısı Yayınlandı 2 – mice

Fareler Oyunda Direniş Özel Sayısı Yayınlandı

Çiçeği burnunda online oyun kültürü dergisi Fareler Oyunda ikinci sayısıyla
Spartacus: War of the Damned 3 – Dan Feuerriegel Agron Dustin Clare Gannicus Manu Bennett Crixus Liam McIntyre Spartacus

Spartacus: War of the Damned

Ocak 2013’te başlayacak Spartacus’ün Comic-Con’da düzenlenen paneline dair merak ettikleriniz