Biz / Us 22 Mart’ta Gösterime Giriyor

Oscar ödüllü vizyoner yönetmen Jordan Peele, Kapan / Get Out (2017) filmindeki ilk yönetmenlik denemesiyle modern kültüre şok dalgaları göndererek kışkırtıcı, sosyal bilinci yüksek korku filmleri için yeni bir standart belirledi. Şimdi ise yazdığı, yönettiği ve yapımını gerçekleştirdiği bir başka orijinal kâbusla geri dönüyor: Biz / Us.

Biz / Us 22 Mart'ta Gösterime Giriyor 1 – Biz Us 2019 02

Günümüzde, Kuzey Kaliforniya sahilinde geçen Biz / Us filmi bir Monkeypaw Productions yapımı. Oscar ödüllü Luipita Nyong’o, kocası Gabe Wilson (Black Panther’de de oynayan Winston Duke) ve iki çocukları (Shahadi Wright Joseph ve Evan Alex) ile birlikte sakin bir yaz tatili için sahil kıyısındaki çocukluk evine dönen Adelaide Wilson rolünde.

Geçmişten gelen, açıklanamayan ve çözülmeyen bir travma tarafından ele geçirilen ve ürkütücü bir dizi tesadüf yaşayan Adelaide, ailesinin başına kötü bir şey geleceğinden giderek daha emin olmaya başladıkça paranoyasının da tırmandığını fark eder.

Arkadaşları (Emmy ödüllü Elisabeth Moss, Tim Heidecker, Cali Sheldon ve Noelle Sheldon) ile plajda geçirdikleri gergin bir günün ardından Adelaide ve ailesi tatil evlerine dönerler. Wilsonlar akşam karanlığı çöktüğü sırada garaj yolunda el ele tutuşmuş dört kişinin siluetini görürler. Biz filminde sevimli bir Amerikan ailesi, dehşet verici esrarengiz düşmanlarıyla yani kendilerinin tıpatıp aynısı olan kötü versiyonlarıyla karşı karşıya geliyor.

Biz / Us 22 Mart'ta Gösterime Giriyor 2 – Biz Us 2019 03

Yazar ve yönetmen Peele, Sean McKittrick, Jason Blum ve Monkeypaw’dan Ian Cooper ile Monkeypaw Productions şirketi için yapımı üstleniyor. Biz / Us filmi 22 Mart’ta sinemalarda.

Biz / Us

Vizyon Tarihi: 22 Mart 2019
Tür: Korku, Gerilim
Yönetmen: Jordan Peele
Senaryo: Jordan Peele
Oyuncular: Lupita Nyong’o, Winston Duke, Elisabeth Moss, Tim Heidecker, Yahya Abdul-Mateen II, Anna Diop, Evan Alex, Shahadi Wright Joseph, Madison Curry, Cali Sheldon, Noelle Sheldon
Yapımcılar: Jordan Peele, Sean McKittrick, Jason Blum, Ian Cooper
İdari Yapımcılar: Daniel Lupi, Bea Sequeira

Biz / Us 22 Mart'ta Gösterime Giriyor 3 – Biz Us 2019 poster 1

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir