Eli Roth'un Thanskgiving / Kara Cuma Filminin Final Posteri 1 – Thanskgiving Kara Cuma header

Eli Roth’un Thanskgiving / Kara Cuma Filminin Final Posteri

12 Kasım 2023

Robert Rodriguez ve Quentin Tarantino’nun “iki film birden” projesi Grindhouse’ta (2007) yer alan sahte fragmana dayanan Eli Roth’un Thanskgiving / Kara Cuma filmi, dünyanın birçok ülkesinde 16 Kasım’dan itibaren vizyona girmeye başlıyor (Türkiye’de 1 Aralık’ta vizyona girecek) ve dün gece filme ait yeni (ve son) bir poster geldi.

Eli Roth Instagram‘da şöyle yazıyor: “SON POSTER! 90’ların klasik slasher’larına bir saygı duruşu!”

Roth’un Grindhouse (2007) filmindeki sahte fragmanının genişletilmiş hali olan film, TriStar Pictures ve Spyglass Media Group dağıtımcılığında dünya çapında birçok ülkede sinemalarda gösterime girecek. Bilindiği gibi Grindhouse’ta beş tane sahte fragman bulunuyordu. Robert Rodriguez’in yönettiği Machete (ki bunun 2010 yılında yine Rodriguez tarafından aynı adlı uzun metrajı çekilmekle kalmadı, 2013’te de yine Rodriguez imzalı devam filmi Machete Kills geldi), Rob Zombie’nin yönettiği Werewolf Women of the SS, Edgar Wright’ın yönettiği Don’t, Jason Eisener’ın yönettiği Hobo with a Shotgun (ki bunun da 2011 yılında Eisener tarafından aynı adlı uzun metrajı çekildi) ve Eli Roth’un yönettiği haberimize konu olan Thanksgiving. Bu son filmle beraber Grindhouse’ta yer alan beş sahte fragmandan üçünün “sahteliği” ortadan kalkmış oluyor. Darısı diğerlerinin başına diyelim.

Thanskgiving / Kara Cuma filminde, “bir Kara Cuma isyanının trajediyle sonuçlanmasının ardından, Şükran Günü’nden ilham alan gizemli bir katil, kötü şöhretli tatilin doğduğu yer olan Plymouth, Massachusetts’te terör estiriyor.”

Filmin oyuncu kadrosunda Patrick Dempsey, Addison Rae, Jalen Thomas Brooks, Milo Manheim, Nell Verlaque, Gina Gershon, Tim Dillon ve Rick Hoffman yer alıyor.

Roth senaryoyu Jeff Rendell ile birlikte yazdı. Roger Birnbaum, Jeff Rendell ve Eli Roth yapımcılığı üstleniyor.

Eli Roth'un Thanskgiving / Kara Cuma Filminin Final Posteri 2 – Thanskgiving 2023 son poster

Kaynak: Bloody Disgusting

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Instagram’da Korku Dizisi İzlemek İster misiniz?

Genç bir ekip tarafından kotarılan ‘Eşik’ isimli dizi dünyada instagram
Karadedeler Olayı TV'de İlk Kez SineTürk'te 3 – Karadedeler Olayi Duvar Kagidi

Karadedeler Olayı TV’de İlk Kez SineTürk’te

Yerli 'buluntu film' Karadedeler Olayı, D-Smart SineTürk kanalında 7 Nisan