Black Site / Çıkış Yok Fragman 1 – Black Site Cikis Yok 2022 3

Black Site / Çıkış Yok Fragman

4 Temmuz 2022

22 Temmuz’da vizyona girecek olan Black Site / Çıkış Yok isimli aksiyon gerilim filminden fragman yayınlandı!

Var olmayan bir yerde kapana kısıldığınızda kimden yardım istersiniz?

Çok gizli askeri bir üsteki görevliler, hücresinden kaçan ve herkesi birer birer öldürmeye başlayan zeki ve kötü şöhretli mahkûm Hatchet’a karşı giriştikleri kedi fare oyununda hayatta kalmak için savaşmalıdır.

Yönetmen Görüşü

Büyüleyici ve son derece tehlikeli karakterlerle dolu, aksiyon dolu bir yolculuk…

Tam bir şiddet senfonisi…

Filmi nasıl çekeceğim, senaryoyu okurken zihnimde kare kare belirmeye başladı.

Black Site / Çıkış Yok Fragman 2 – Black Site Cikis Yok yonetmen Sophia Banks

Temposu, mizanseni ve de adrenalin yüklü finaliyle tam bir aksiyon filmi yapma şansımız vardı, hepsinin bir araya gelmesi filmi kusursuz hale getirdi.

Senaryo zekâ doluydu, senaryo ürkütücüydü ve bu tüm film yapma yeteneklerimi göstermek için müthiş bir fırsattı.

Film kariyerim, karakterleri anlatmak konusunda samimi davranan hikâyelerin dünyalarını yaratmak ve bunları her planda vurucu şekilde sunmak üzerine kuruludur. Bu benim her daim hazır olduğum ama yorucu ve zorlu bir meydan okumadır. Bu hikâyeyi de olması gerektiği şekilde aktarmak için gerekenler elimdeydi: oldukça kalabalık ve “öldürülmeye hazır” bir oyuncu kadrosu ve bunun şaşırtıcı sunumu. Film boyunca öldürülen insanların sayısı genç, yaşlı bütün izleyicilerin dikkatini çekecek ve onları filmi tekrar tekrar izlemeye teşvik edecek.

Black Site / Çıkış Yok Hakkında

Vatansever bir CIA operasyon görevlisi olan Abby Trent, Citadel adlı Five Eyes istihbarat ağına bağlı gizli hapishanenin tesis yöneticisi yardımcısıdır. Tesis, adı açıklanmayan bir çölde yer altındadır. Tesis, sadece yüksek öneme sahip tutukluları meraklı gözlerin uzağında tutmak için inşa edilmiştir. Tutuklulardan istihbarat sağlamak için gerekli mahremiyeti sağlar. Abby, işine bağlıdır ve “Amerikan toprağını yerli ve yabancı düşmanlardan koruma” idealine gönülden inanmaktadır.

Black Site / Çıkış Yok Fragman 3 – Black Site Cikis Yok 2022 1

Abby’nin Langley’de bulunan CIA genel merkezindeki yeni bir göreve başlamasından birkaç gün önce, Özel Harekât Askerleri, tesise kod adı Hatchet olan yüksek öneme sahip birini getirir. Citadel’deki herkes için bu yeni mahkûmun gelişi oldukça şaşırtıcıdır çünkü Hatchet, tüm istihbarat teşkilatlarının en çok arananlar listesinin başındadır. Hatchet, Ortadoğu’da faaliyet gösteren yeni bir terör örgütünün gizemli lideridir ve düşmanlarını korkunç bir şekilde öldürmesiyle ünlüdür. Bugüne kadar kimse Hatchet’ı teşhis edememiştir, sadece Hatchet’ın eylemlerinin sonrasına tanık olmuşlardır. Abby içinse durum daha kişiseldir, kocasını öldürenin Hatchet olduğuna inanmaktadır.

Sorgulanan Hatchet’tan henüz işe yarar bir istihbarat alınmadan önce Hatchet hücresinden kaçmayı başarır ve Özel Hareket Askerlerinin çoğunu öldürür ve tesis görevlilerini teker teker avlamaya başlar. Citadel Başkanı da öldürülünce Abby onun görevini üstlenir. Abby, tesisin komuta merkezine ulaştığında dış dünyayla iletişimin koptuğunu öğrenir, tesistekiler tek başına kalmıştır. Tesis kurallarına uygun bir şekilde hapishaneyi kapatan Abby, Hatchet’ın da tesisten kaçmasını engellemiş olur ama içeridekileri de Hatchet ile birlikte kapana kıstırmıştır.

Çok geçmeden tesisi kapatmanın bir hata olduğu anlaşılır. Hatchet, Citadel’de olmak istediği için bilerek yakalanmıştır. Abby ve diğer görevliler Hatchet’ı yakalamak için peşine düştüklerinde Hatchet’ın hapishaneye Suriye’den kimyasal silah kaçakçılığı yaptığına inanılan bir tutuklu olan Farhan Barakat için geldiğini öğrenir. Ama bu sadece yapbozun ilk parçasıdır. Abby, Hatchet’ın sebeplerini araştırdıkça tesisteki bazı görevlilerin de Hatchet’ın geleceğinden haberdar olan onun köstebekleri olduğu ortaya çıkar. Abby, en yakın arkadaşları dâhil olmak üzere herkesten kuşkulanmaya başlar.

Abby, “kimin gerçekten iyi insanlar olduğu” sorusunu cevaplamalıdır.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Black Site / Çıkış Yok

Yönetmen: Sophia Banks
Senaryo: Jinder Ho, John Collee
Oyuncular: Michelle Monaghan, Jai Courtney, Jason Clarke, Uli Latukefu, Lucy Barrett, Todd Lasance, Pallavi Sharda
Yapımcılar: Basil Iwanyk, Mike Gabrawy, Todd Fellman, Craig McMahon
Görüntü Yönetmeni: Donald M. McAlpine ACS/ACE
Sanat Yönetmeni: Matthew Putland
Kostüm: Anna Borghesi
Kurgu: Scott Gray
Müzik: Patrick Savage, Holeg Spies

[/box]

Black Site / Çıkış Yok Fragman 7 – Black Site 2022 poster

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

The Witch Fragman Tam Manasıyla Bomba Gibi! 8 – The Witch 01

The Witch Fragman Tam Manasıyla Bomba Gibi!

The Witch fragman, bu sene içerisinde izlediğimiz en iyi korku
Ölümcül Labirent: Şampiyonlar Turnuvası İlk Fragman 9 – Escape Room Tournament of Champions Olumcul Labirent Sampiyonlar Turnuvasi 1

Ölümcül Labirent: Şampiyonlar Turnuvası İlk Fragman

Adam Robitel'in yönettiği Escape Room: Tournament of Champions / Ölümcül